Gramofon Technics SL-1210GR w ulepszonej wersji

Marek Cekaw
Gramofon Technics SL-1210GR w ulepszonej wersji

Brytyjska firma Timestep, wychodzi naprzeciw melomanom uwielbiającym słuchać muzyki z płyt winylowych. Specjalnie dla nich postanowiła mocno zmodyfikować gramofon Technics SL-1210GR, ponosząc jego walory użytkowe.

0

Technics SL-1210GR to tańszy wariant doskonałego gramofonu Sl-1200G, który pojawił się w sprzedaży w zeszłym roku. Niższa cena oznacza pewne ustępstwa w kwestii wyposażenia, jednak brytyjska firma Timestep postanowiła je zniwelować, poddając sprzęt odpowiednim przeróbkom.

W ich efekcie powstał gramofon Evo GR, w którym wprowadzono kilka istotnych zmian. Jedną z nich jest ramię. Zamiast standardowej wersji z SL-1200, zastosowano ramię Michell TecnoArm. Jest to audiofilskie ramię, wyposażone w technologię tłumiącą drgania oraz podciśnieniową przeciwwagę.

Timestep zainstalowało również zasilacz własnej konstrukcji, który ma znacznie lepsze parametry niż oryginalne źródło mocy Technicsa. Firma wyrzuciła też oryginalną wkładkę z igłą, zastępując ją wysokiej klasy wkładką Denon DL-110. Użytkownik może też kupić gramofon bez tego elementu, jeśli woli używać własnej.

Tak zmodyfikowany sprzęt nie jest tani. Evo GR kosztuje 2716 funtów, a więcej informacji na temat przerobionego gramofonu, znajdziecie na stronie firmy Timestep.

Technics SL-1210GR_1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.