Haier zaprezentuje nową generację Sm@rt Android TV

Damian Jaroszewski
Haier zaprezentuje nową generację Sm@rt Android TV

Firma Haier wprowadza do sprzedaży dwa telewizory LED HD z serii HXT. Wraz z nimi dostępny będzie niewielki komputer Android TV, który zamieni odbiornik w urządzenie do internetu, gier i multimediów, czyli Sm@rt TV Android.

0

Sercem urządzenia ma być szybki, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MPQ8064. Za wrażenia graficzne ma odpowiadać układ Adreno 320. Całość ma działać na systemie operacyjnym Google Android 4.1 Jelly Bean. Co taka konfiguracja oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim możliwość korzystania z przeglądarki internetowej, zupełnie jak na ekranie smartfona lub tabletu. Do tego dochodzi jeszcze serwis Google Play, z którego można pobierać tysiące płatnych i darmowych aplikacji oraz gier. Poza tym Haier ma zadbać o to, żeby platforma przez cały czas była wzbogacana o usługi wideo na życzenie (VOD) oraz streaming audio i wideo.

Sm@rt Android TV

Sm@rt Android TV - kamera

W zestawie ze Sm@rt TV Android znajdzie się również kamera internetowa, którą można przeczepić do każdego telewizora LCD lub plazmy. Oferuje ona rozdzielczość FHD, system kontroli ruchu, rozpoznawanie twarzy, ale także granie w gry oparte na ruchu ciała (jak Kinect).

Oprócz tego użytkownik otrzyma jeszcze wielofunkcyjnego pilota z kontrolerem do gier i klawiaturą do łatwiejszego poruszania się po sieci.

Sm@rt Android TV

Sm@rt Android TV - pilot

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.