Hasselblad V1D: prototypowy aparat z modularną budową

Marek Cekaw
Hasselblad V1D: prototypowy aparat z modularną budową

Firma Hasselblad, producent jednych z najdroższych i najbardziej zaawansowanych aparatów fotograficznych na świecie, prezentuje swój kolejny model. V1D jest konceptem charakteryzującym się modularną budową oraz wbudowanym sensorem o rozdzielczości aż 75 Mpix.

0

Aparaty fotograficzne firmy Hasselblad nie są przeznaczone dla każdego użytkownika. Już sama cena jest zaporowa, a jeśli dodamy do tego sensory o rozdzielczości kilkudziesięciu megapikseli , wyraźnie widać, że mamy do czynienia ze sprzętem dla profesjonalistów.

Taki jest też jej koncepcyjny bezlusterowiec ze średnią ramką o nazwie V1D. Produkt wyposażony w 75 Mpix sensor przypomina model Hasselblad V lecz ma modularną budowę i może dzięki temu zostać dopasowany do konkretnych potrzeb użytkownika.

Hasselblad V1D

Producent nazywa V1D czarnym pudełkiem, które można wyposażyć w dodatkowe elementy zgodne z naszymi preferencjami. Hasselblad umożliwia m.in. zainstalowanie tylnego oraz górnego wyświetlacza, wizjera, a także zaczepów przeznaczonych do dodatkowych akcesoriów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, da się również dostosować go do osoby leworęcznej, aby mogła używać go równie wygodnie, co osoba praworęczna.

V1D jest na razie tylko konceptem i producent nie ujawnił czy zdecyduje się wprowadzić go do produkcji.

Jeśli jednak macie wolne 13 tysięcy dolarów, możecie kupić specjalną edycję modelu Hasselblad X1D o nazwie 4116. Jest to bezlusterkowiec z sensorem 50 Mpix średniego formatu. Wyposażony jest m.in. w GPS, WiFi, dwa sloty na kartę SD oraz USB 3.0. Jego maksymalna czułość ISO wynosi natomiast 25 600.

Hasselblad X1D1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.