Helium Levitate: głośnik zaprzeczający prawu grawitacji

Marek Cekaw
Helium Levitate: głośnik zaprzeczający prawu grawitacji

Lewitujące głośniki nie są dziś niczym nowym i wiele firm oferuje tego typu produkty w bardzo różnych cenach i funkcjonalności. Jednym z bardziej interesujących modeli jest jednak Helium Levitate kosztujący 249 dolarów.

0

Za tę dość wygórowaną cenę dostajemy głośnik, który sprawi, że ciężko będzie oderwać od niego wzrok. Wypolerowana na wysoki połysk podstawa mocowana do podłoża za pomocą silnego magnesu oraz unoszący się nad nią głośnik, obracający się wokół własnej osi sprawią, że sprzęt od razu znajdzie się w kręgu zainteresowania naszych gości.

helium-levitate-2

Nietypowy wygląd nie oznacza bynajmniej, że producent skupił się tylko na wzornictwie sprzętu, zaniedbując jego funkcjonalność. Wręcz przeciwnie 3 W mocy wystarcza do nagłośnienia niewielkiego pomieszczenia, zaś technologia Bluetooth 4.0 zapewnia współpracę z urządzeniami mobilnymi. Dodatkową zaleta jest wbudowany mikrofon, przekształcający głośnik w zestaw głośnomówiący.

helium-levitate-1

Helium Levitate jest głośnikiem całkowicie przenośnym, co oznacza, że zasilanie czerpie z baterii, która według producenta wystarcza na około 5 godzin ciągłej pracy. Nie jest to wiele, ale trzeba pamiętać, że bateria zasila nie tylko głośnik, ale i elektromagnesy zapewniające mu lewitację.

Helium Levitate dostępny jest w cenie 79,95 funtów.

Źródło: Red5.co.uk

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.