Hisense 4K - laserowy telewizor do naszego salonu

Marek Cekaw
Hisense 4K - laserowy telewizor do naszego salonu

Firma Hisense specjalizująca się w produkcji sprzętu RTV, zaprezentowała swój najnowszy produkt. Nazywa się on Hisense 4K Smart Laser TV i jest to laserowy projektor, który pełni funkcję telewizora, stanowiąc alternatywę dla ekranów LCD oraz OLED.

0

Jeszcze do niedawna projektory nie nadawały się jako zastępstwo dla zwykłego telewizora. Wymagały bowiem zaciemnionego pomieszczenia, zaś ich lampy miały stosunkowo krótką żywotność. Dziś technologia poszła naprzód na tyle, że używanie projektora zamiast telewizora jest jak najbardziej możliwe. A najlepszym tego przykładem jest Hisense 4K Smart Laser TV.

Nie jest to wprawdzie telewizor, jak sugerowałaby nazwa produktu, lecz laserowy projektor o krótkiej ogniskowej, który ma telewizor zastąpić. Wyposażono go w cztery bezprzewodowe głośniki i subwoofer, wyprodukowane przez firmę Harman Kardon. Producent twierdzi też, że dzięki technologii Smooth Motion Plus, renderuje on obraz szybciej niż telewizory LED, a pomaga w tym specjalny procesor TI DLP 4K UHD DMD. Ma także lepsze kąty widzenia od ekranów LCD, gdyż obraz wyświetlany jest na specjalnym 100-calowym ekranie z powłoką antyodblaskową, zamiast na tradycyjnym panelu LCD.

Użytkownik nie musi też martwić się, że w słoneczny dzień niewiele będzie widać. Projektor ma bowiem jasność aż 3000 lumenów, a dodatkowo wyposażono go w funkcje Smart TV. Oznacza to dostęp do takich aplikacji, jak Netflix, Amazon Video, Pandora, YouTube oraz wielu innych.

Hisense 4K Smart Laser TV jest już sprzedawany na amerykańskim rynku. Aby jednak go posiadać, trzeba dysponować kwotą 10 tys. dolarów.

Hisense 4K

Źródło: Prnewswire.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.