Hisense M7000: telewizor 4K za niewielkie pieniądze

Marek Cekaw
Hisense M7000: telewizor 4K za niewielkie pieniądze

Firma Hisense zaprezentowała publicznie kolejny odbiornik w technologii ULED. Model M7000 wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i dostępny jest w rozmiarach 55" i 65". Za mniejszy z nich trzeba zapłacić za brytyjskim rynku jedynie 799 funtów. 

0

Chińskie przedsiębiorstwo Hisense, obecne na rynku od kilku lat, zdążyło sobie wyrobić markę producenta oferującego odbiorniki telewizyjne o wprawdzie nieco ograniczonej funkcjonalności, ale za to dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Teraz firma skupia się na modelach 4K i wprowadza na rynek już drugi telewizor wyświetlający obraz w takiej rozdzielczości.

Poprzednim był ubiegłoroczny model XT910, natomiast M7000 jest pierwszym modelem ULED tego producenta, wyposażonym w płaską matrycę. Oferowany jest natomiast w dwóch wariantach, z 55" oraz 65" ekranem.

Hisense1

Odbiornik dysponuje matrycą w firmowej technologii ULED, wyświetlającą obraz w standardzie 4K Ultra HD. Wyposażono go również w HDR, system smart oraz kilka innych funkcji poprawiających jakość obrazu.

Technologia ULED to rozwinięcie technologii LED, która jak zapewnia producent, daje obraz zbliżony jakością do paneli OLED, jednak za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Dzięki zabiegom inżynierów, udało się zniwelować największą wadę ekranów LCD, czyli niski poziom czerni. Dbają o to takie technologie, jak Wide Colour Gamuti High Dynamic Contrast oraz system podświetlenia ekranu z 240 strefami, w których diody są niezależnie przyciemniane. Działaniem wszystkich tych systemów zarządza czterordzeniowy procesor.

Hisense2

M7000 dysponuje także funkcjami smart. Producent wyposażył go m.in. w usługi streamingowe, takie jak BBC iPlayer, Amazon Video oraz Netflix, które transmitują również treści w 4K. Natomiast systemy Anyview Cast i Anyview Stream pozwalają przesyłać na ekran treści ze smartfona, tabletu lub komputera.

Hisense M7000 w 55" wersji kosztuje tylko 799 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.