HomeKit w nowych zamkach Yale

Marek Cekaw
HomeKit w nowych zamkach Yale

Firma Yale, która od dekad dostarcza nam zamki do drzwi strzegące naszej własności przed włamywaczami, jakiś czas temu wzbogaciła swą ofertę o zamki elektroniczne. Teraz podnosi ich funkcjonalność poprzez zapewnienie im kompatybilności z platformą HomeKit należącą do Apple.

0

Z roku na rok zwiększa się liczba urządzeń współpracujących z platformą inteligentnego domu HomeKit, opracowaną przez inżynierów Apple. Dołączyły do niej właśnie elektroniczne zamki oferowane przez firmę Yale.

Ekosystem HomeKit to narzędzie pozwalające kontrolować elektroniczne urządzenia domowe, przy pomocy smartfona. Poprzez dedykowane aplikacje, użytkownik może m.in., regulować termostaty, kontrolować oświetlenie, drzwi do garażu, system alarmowy, kamery monitoringu oraz zamki. Teraz może również kontrolować zamki firmy Yale, która w ostatnich latach wypuściła na rynek kilka ciekawych modeli.

Współpraca z HomeKit oznacza, że użytkownik takiego zamka, będzie mógł kontrolować jego pracę poprzez iPhone'a lub iPada. I nie musi do tego używać aplikacji, gdyż produkt obsługiwany jest również przez cyfrowego asystenta Siri. Przy pomocy komend głosowych można wiec sprawdzić poziom naładowania baterii, dodać lub usunąć kody PIN, sprawdzić status zamka itp.

Możliwe jest również tworzenie tzw. scen. Pozwala to zaprogramować odpowiednie reakcje urządzeń na to co aktualnie robimy. Jeśli powiemy Siri, że idziemy spać, wówczas asystent zablokuje wszystkie drzwi, obniży temperaturę termostatu oraz wyłączy światła.

Na chwilę obecną Yale ma w ofercie dwa modele zamków kompatybilnych z HomeKit, a są to: Yale Real Living Assure oraz Yale NexTouch Wireless. Nie trzeba jednak wymieniać już posiadanego zamka, jeśli chcemy uzyskać podobną funkcjonalność. Można bowiem dokupić specjalny moduł sieciowy, który nam ją zapewni.

Yale-Assure-1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.