Homeboy - czujny i dyskretny strażnik domu

Marek Cekaw
Homeboy - czujny i dyskretny strażnik domu

Zwykłe kamery nadzoru przewidziane są do instalacji na stałe, a więc wymagają użycia odpowiednich narzędzi, a dodatkowo należy do nich doprowadzić zasilanie. Homeboy to bezprzewodowa kamera zasilana akumulatorem, którą dzięki magnesowi w podstawce można zainstalować dosłownie wszędzie.

0

Twórcą tego urządzenia jest Mark Richards, który dość miał już włamywaczy po raz trzeci odwiedzających jego dom. Skonstruował więc niewielką kamerę nadzoru, którą można podczepić do ściany lub sufitu za pomocą magnesu. Nie ma też problemu ze skierowaniem obiektywu w dowolną stronę, gdyż umożliwia to specjalny mechanizm.

Kamera zasilana jest akumulatorem, który według zapewnień producenta wystarcza na około trzy miesiące pracy. Dysponuje ona także czujnikiem ruchu, który w razie wykrycia intruza wyśle właścicielowi powiadomienie na smartfona, a równocześnie włączy nagrywanie. Można ją też zintegrować z termostatem Nest oraz żarówkami Philips Hue i gdy wykryje wracającego właściciela, nie tylko włączy światło, lecz także podkręci ogrzewanie.

Kamera jest obecnie dostępna w przedsprzedaży w cenie 149 dolarów i można ją zamówić na tej stronie.

homeboy-1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.