Honda Miimo HRM300: automatyczna kosiarka zadba o nasz trawnik

Marek Cekaw
Honda Miimo HRM300: automatyczna kosiarka zadba o nasz trawnik

Duży trawnik przed domem wygląda niewątpliwie ładnie, ale też stanowi spory kłopot, gdyż należy go regularnie kosić. Dzięki nowoczesnej technologii, nie jest to już uciążliwe, ponieważ czynnością tą zajmie się za nas maszyna, taka jak Miimo.

0

Autonomiczne odkurzacze powoli stają się codziennością w naszych domach, sprzątając podłogi pod nieobecność właścicieli, więc teraz pora na popularyzację zmechanizowanych kosiarek do trawy. Jednym z takich urządzeń jest Miimo HRM300 stworzony przez japońską firmę Honda.

Miimo1

Produkt wyposażono w polimerową obudowę odporną na warunki pogodowe, duży wyświetlacz LCD z przyciskami służącymi do ustawiania opcji, a także pięć poziomów ustawienia wysokości koszonej trawy w zakresie od 20 do 60 mm. Dzięki trzem pracującym ostrzom trawa koszona jest bardzo dokładnie, natomiast ścięte źdźbła pozostają na trawniku w celu użyźniania gleby.

Miimo2

Kosiarka ma także zestaw sensorów, które pomagają mu omijać przeszkody oraz automatycznie wyłączają ostrza w przypadku jej podniesienia. Potrafi także samodzielnie wrócić do stacji dokującej, gdy poziom energii w baterii litowo-jonowej spadnie poniżej 30 procent, a dodatkowo ma system alarmowy zapobiegający przywłaszczeniu go przez złodziei.

Ten ostatni jest koniecznością, gdyż Miimo HRM300 kosztuje aż 2000 funtów, czyli ponad 10 tysięcy złotych.

Źródło: Lawnmowersdirect.co.uk

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.