Honda Miimo: zrobotyzowane kosiarka do trawy

Marek Cekaw
Honda Miimo: zrobotyzowane kosiarka do trawy

Japoński koncern Honda zapowiada dwa zupełnie nowe modele zrobotyzowanych kosiarek do trawy, które jeszcze tego lata zamierza wprowadzić na rynek. Są to HRM 310 oraz HRM 520, które będą oferowane w cenie odpowiednio 2500 oraz 2800 dolarów.

0

Odkurzacze to nie jedyne urządzenia domowe, które potrafią wykonywać swą pracę całkowicie samodzielnie. Od paru lat na rynku dostępne są również autonomiczne kosiarki, wyręczające właścicieli domu w zajmowaniu się trawnikiem. Jednym z producentów takich urządzeń jest Honda, która zaprezentowała właśnie dwa zupełnie nowe ich modele: to HRM 310 oraz HRM 520.

Oba modele wyposażono w efektywny mechanizm cięcia trawy, jak również system szybkiego zawracania, który pozwala łatwo zmienić kierunek poruszania się urządzenia. Na ich pokładzie znajdziemy nowoczesne technologie w postaci sensorów obserwujących otoczenie w promieniu 360 stopni, zajmujące się wykrywaniem przeszkód znajdujących się na drodze robota. Gdy urządzenie dotknie przeszkody, wówczas się zatrzymuje, a następnie oddala się w innym kierunku. Można też wybrać wysokość ustawienia ostrzy od 20 do 60 mm.

Kosiarki wyposażono także w kilka trybów pracy, które pozwalają efektywnie usuwać rosnącą trawę, a także wydajną baterię. W przypadku modelu HRM 310 wystarcza na 30 minut pracy, natomiast HRM 520 może pracować dwukrotnie dłużej. Tyle samo trwa również ich ładowanie, które roboty przeprowadzają samodzielnie.

Producent zadbał też o zabezpieczenie antykradzieżowe. Gdy robot zostanie podniesiony z ziemi w czasie pracy, wówczas aktywuje się alarm dźwiękowy, a maszyna całkowicie się blokuje. Aby ją odblokować, należy wpisać kod PIN.

HRM 310 kosztować będzie 2499 dolarów, natomiast za model HRM 520 trzeba zapłacić 2799 dolarów.

Honda_Miimo_1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.