Hoya wprowadza nowe serie filtrów fotograficznych

Damian Jaroszewski
Hoya wprowadza nowe serie filtrów fotograficznych

Firma Hoya poszerzyła swoją ofertę aż o trzy nowe serie filtrów fotograficznych. Do sprzedaży mają trafić linie o nazwie Hoya HD2, Hoya NXT oraz Hoya Alpha.

0

Do serii Hoya HD2 mają należeć protektory, filtry UV i polaryzacyjne (kołowe). Każdy z nich ma być wykonany z hartowanego szkła o grubości 1 mm. Producent deklaruje, że jest ono aż 4 razy bardziej wytrzymałe od tradycyjnego rozwiązania. Do tego mają jeszcze dochodzić: ośmiowarstwowa, odporna na wodę, tłuszcze, plamy i zadrapania powłoka antyodbiciowa oraz specjalna, cienka ramka. Filtry UV i protektory mają być objęte dożywotnią gwarancją. Z kolei na polaryzatory producent udziela 5-letniej gwarancji.

Hoya HD2

Hoya HD2

Jeśli chodzi o serię Hoya NXT, to w jej ramach mają się znaleźć filtry UV i polaryzacyjne (kołowe). Ich specyfikacja to trzywarstwowa powłoka antyodbiciowa HMC i polerowane szkło o równej powierzchni. Średnia transmisja na wynosi około 97%.

Hoya NXT

Hoya NXT

Ostatnie filtry, czyli Hoya Alpha, to także UV i polaryzatory kołowe. Według informacji producenta, mają mieć wielowarstwowe powłoki antyodbiciowe (tylko modele UV), aluminiową ramkę i atrakcyjne ceny. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Hoya Alpha

Hoya Alpha

Niestety wszystko wskazuje na to, że filtry na razie trafią tylko do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawią się także na półkach polskich sklepów fotograficznych.

źródło: Hoya

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.