IKEA Symfonisk: nowy głośnik znanego producenta mebli

Marek Cekaw
IKEA Symfonisk: nowy głośnik znanego producenta mebli

Szwedzka IKEA przestaje ograniczać się tylko do produkcji mebli i bierze się również za elektronikę użytkową. Jakiś czas temu zaprezentowała bezprzewodowe ładowarki do telefonów wbudowane w nocne stoliki, a niedawno pokazała nowe głośniki bezprzewodowej. Teraz z kolei prezentuje prototyp inteligentnego głośnika o nazwie Symfonisk.

0

Sprzęt został opracowany we współpracy z marką Sonos, znanym producentem bezprzewodowych głośników, lecz na razie nie wiadomo dokładnie kiedy trafi na sklepowe półki. Produkt został bowiem dopiero zapowiedziany, więc sporo czasu może minąć zanim będzie go można zakupić. Wstępnie mówi się o lecie przyszłego roku.

Na razie zaprezentowano jedynie prototyp nowego sprzętu. Te urządzenie wyposażone zostało we wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu nie tylko może odtwarzać muzykę z dysków NAS oraz innych urządzeń, ale też współpracuje z głośnikami marki Sonos. Dużą wagę przywiązano do wyglądu Symfonisk, który dzięki odpowiedniemu wzornictwu będzie się doskonale integrował z domowym wyposażeniem. Można go też wykorzystywać jako szafkę

Symfonisk będzie też sprzętem inteligentnym, a to oznacza współpracę z cyfrowymi asystentami. Na razie nie wiadomo którego z nich szwedzki koncern zamierza wykorzystać, ale można założyć, że dzięki temu głośnik będzie współpracował z innymi urządzeniami z kategorii inteligentnego domu, które IKEA ma w swej ofercie, jak np. żarówki.

IKEA Symfonisk

Źródło: Ikea.today

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.