Indukcyjny piekarnik do małej kuchni

Marek Cekaw
Indukcyjny piekarnik do małej kuchni

Indukcyjne płyty kuchenne oraz piekarniki, to jeden z najlepszych wynalazków ostatnich lat. Są bezpieczniejsze od tradycyjnych palników, łatwiejsze w czyszczeniu oraz pozwalają znacznie dokładniej ustawiać temperaturę. Nie trzeba jednak mieć kuchni pod zabudowę, by skorzystać z takich urządzeń, gdyż Panasonic wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie, wolnostojący piekarnik indukcyjny.

0

Urządzenie nie jest zaprojektowane do kuchennej zabudowy, lecz do postawienia na blacie, stole, czy dowolnym innym miejscu, gdzie będzie łatwo dostępne. Produkt nie jest oczywiście piekarnikiem pełnowymiarowym, więc z powodzeniem zmieści się nawet w małych kuchniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na instalację wyposażenia.

Panasonic Countertop Induction Oven jest mniej więcej rozmiaru niewielkiej mikrofalówki lub opiekacza i dzięki technologii indukcyjnej, może grillować, piec, przygotowywać tosty, a także odgrzewać wcześniej przygotowane posiłki.

Sprzęt pozwoli nam m.in. przygotować steki, kurczaka oraz warzywa, zaś dzięki indukcji elektromagnetycznej, potrawy będą zawsze mieć chrupiącą skórkę oraz delikatny środek. Jest to m.in. zasługa specjalnego systemu cyrkulacji pary, która poprawia smak poprawia smak potraw, a dodatkowo pozwala zredukować ilość oleju używanego do ich przyrządzania.

Panasonic Countertop Induction Oven dostępny będzie w sprzedaży już od października. Cena piekarnika nie została jeszcze podana.

panasonic-countertop-induction-oven1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.