Innowacyjne zegarki GPS TomTom Runner i TomTom Multi-Sport

Jakub Kornacki
Innowacyjne zegarki GPS TomTom Runner i TomTom Multi-Sport

Odbywająca się dziś w stolicy Holandii ogólnoeuropejska konferencja firmy TomTom była okazją do tego, by firma po raz pierwszy zaprezentowała światu nową linię innowacyjnych zegarków naręcznych z wbudowanymi odbiornikami GPS. Modele TomTom Runner oraz TomTom Multi-Sport to zegarki przeznaczone w zamyśle producenta dla biegaczy, rowerzystów a także pływaków. Naszym zdaniem, nie tylko.

0

Nowa linia sportowych zegarków GPS charakteryzuje się ciekawym, lekkim (zaledwie 11,5 mm grubości) i jednocześnie dynamicznym stylem. TomTom zaprezentował dwa modele: TomTom Runner oraz TomTom Multi-Sport. Obydwa zegarki wyposażono w duży (jak na tego typu urządzenia) wyświetlacz. Użytkownicy mogą korzystać z pełnoekranowych, graficznych narzędzi treningowych, kontrolowanych za pomocą jednego tylko przycisku. Forma podkreślała, że użyte, jednoprzyciskowe rozwiązanie sterujące jest pierwszym tego typu na rynku. Przycisk pozwala na łatwą, czterokierunkową nawigację po menu, kluczowych statystykach i funkcjach zegarka.

TomTom Runner i TomTom Multi-Sport

„Wiemy, że większość zegarków GPS dostępnych na rynku jest zbyt duża i trudna w użyciu podczas treningu” — powiedziała Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający TomTom Consumer. – „Podobnie jak nasze intuicyjne produkty nawigacyjne, które zmieniły sposób, w jaki ludzie docierają z punktu A do B, nowe ultracienkie zegarki GPS są bardziej komfortowe i o wiele prostsze w obsłudze. Biegacze i osoby uprawiające wiele dyscyplin sportowych mogą teraz błyskawicznie sprawdzić swoje wyniki, co ułatwi im osiągnięcie postawionych celów sportowych”.

TomTom Runner i TomTom Multi-Sport

Nowe zegarki wyposażono w narzędzie o nazwie Graphical Training Partner (co można przetłumaczyć jako Graficzny Partner Treningowy). Użytkownik może sprawdzać swoje wyniki w trzech graficznych trybach treningowych:
• Wyścig. W tym trybie możemy się zmagać z własnym rekordem lub np. próbować pobić czas ostatniego biegu. Wynik ćwiczeń wyświetlany jest w czasie rzeczywistym.
• Cel. Pozwala ustawić jako cel np. odległość do pokonania na treningu, czas treningu lub ilość spalonych kalorii. Zegarek na bieżąco prezentuje wyniki, a także powiadomi użytkownika o osiągnięciu wyznaczonego rezultatu.
• Strefa. W tym przypadku możliwe jest ustawienie docelowego tempa treningu, albo np. szybkości bicia serca (wymagany jest opcjonalny monitor rytmu serca, który nie jest dostarczany standardowo z zegarkami).

TomTom Runner i TomTom Multi-Sport

Oprócz tego zegarki TomTom Runner oraz TomTom Multi-Sport pozwalają śledzić ruch również we wnętrzach budynków, gdzie system GPS nie jest z oczywistych względów dostępny. Urządzenia, dzięki wbudowanym czujnikom pozwalają liczyć kroki, co umożliwia monitorowanie tempa i odległości również podczas ćwiczeń na bieżni pod dachem.

Zegarki wykorzystują oba działające obecnie systemy nawigacji satelitarnej: GPS oraz GLONASS, dzięki czemu ustalenie dokładnej lokalizacji jest znacznie szybsze w stosunku do rozwiązań bazujących tylko na jednym systemie. Ponadto zegarki pozwalają na synchronizację, analizę oraz udostępnianie wyników w popularnych serwisach dla biegaczy, takich jak np. MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks, MyFitnessPal czy TomTom MySports.

Nowe produkty TomTom są odporne na warunki atmosferyczne, wodoszczelne do głębokości 50 metrów (ciśnienie 5 atmosfer) i przy włączonym trybie GPS działają nawet do 10 godzin na baterii. Komunikacja z innymi urządzeniami zapewniona jest dzięki obsłudze technologii Bluetooth. Opcjonalny monitor rytmu serca Bluetooth Smart Heart Rate Monitor pozwala śledzić puls.

Drugi z zaprezentowanych modeli, zegarek TomTom Multi-Sport oprócz ww funkcji oferuje dodatkowo monitorowanie informacji podczas uprawiania wielu różnych dyscyplin sportowych. Ten model wyposażono również w uchwyt pozwalający zamontować zegarek na rowerze, co ułatwi obserwację wyników bez odrywania rąk od kierownicy. Model Multi-Sport ma także wbudowany wysokościomierz barometryczny, który nie tylko pokazuje aktualny pułap, ale dokładnie śledzi wznoszenie, opadanie oraz kąt nachylenia.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.