Inteligencja budynkowa sposobem na oszczędzanie

Jakub Kornacki
Inteligencja budynkowa sposobem na oszczędzanie

Wprowadzając kilka zmian w domowym otoczeniu można zaoszczędzić trochę pieniędzy, a jednocześnie pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne. Kilka prostych czynności jest w stanie przynieść wiele korzystnych zmian.

0

Wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy czy innych urządzeń elektrycznych pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Tak samo jak zakręcanie wody czy segregacja śmieci. Postęp technologiczny sprawił, że nie wszystkie rzeczy trzeba robić samodzielnie. Systemy automatyki domowej są wygodnym rozwiązaniem, dzięki którym można pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne, zaoszczędzić na rachunkach i po prostu zapomnieć o niektórych rzeczach - zostaną one wykonane automatycznie.

Systemy automatyki domowej zawsze będą energooszczędnym rozwiązaniem, jednak to, jakiego sprzętu elektronicznego używamy w domu ma duże znaczenie. Wymiana lodówki z klasy C na A++ pozwoli zaoszczędzić około 234 zł w skali roku. Ogromną różnicę w wysokości rachunków robi również kąpiel w wannie, a wzięcie szybkiego prysznica. Tak samo jest ze zmywaniem - warto porzucić praqcę ręczną i zainwestować w zmywarkę.

Systemy automatyki domowej pozwalają zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądz. Inteligentne sensory mogą gospodarować zużyciem energii elektrycznej, wodą oraz systemami zabezpieczeń - bramami oraz zasłonami okiennymi.

Źródło: Fibar Group, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.