Inteligentna szczoteczka do zębów od Colgate

Marek Cekaw
Inteligentna szczoteczka do zębów od Colgate

Na trwających w Las Vegas targach elektroniki użytkowej, firma Colgate zaprezentowała nowy model inteligentnej szczoteczki do zębów. Produkt nazywa się Smart Electronic Toothbrush E1 i pomaga badaczom tworzyć aplikacje używane do badań medycznych.

0

Współczesne szczoteczki do zębów nie są już tylko kawałkiem plastiku z doklejonym syntetycznym włosiem. Obecnie produkowane modele są urządzeniami inteligentnymi, naszpikowanymi nowoczesną technologią, która nie tylko podnosi efektywność czyszczenia uzębienia, ale też ma wiele innych funkcji.

Podczas targów CES 2018, firma Colgate zaprezentowała najnowszy model inteligentnej szczoteczki o nazwie Smart Electronic Toothbrush E1. Jest to urządzenie zintegrowane z opracowaną przez Apple platformą ResearchKit służącą do prowadzenia badań medycznych. Platforma pozwala deweloperom i badaczom tworzyć aplikacje, które następnie można wykorzystać do celów badawczych związanych z ochroną zdrowia.

Szczoteczka, przy pomocy specjalnej aplikacji umożliwia gromadzenie danych na temat mycia zębów, które mogą posłużyć do jeszcze lepszego dopracowania tego typu urządzeń i podniesienia ich skuteczności. Dodam, że nowy gadżet powstał we współpracy z firmą Kolibree, która ma już w swej ofercie inteligentną szczoteczkę wykorzystującą technologię AR.

Colgate E1 będzie dostępna wyłącznie w internetowym sklepie Apple, gdzie kosztować ma 99,95 dolarów.

Colgate

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.