Problem związany z prywatnością został wykryty przez anonimowego użytkownika z Miami. Był on szpiegowany przez kilka miesięcy zanim zorientował się o błędzie w oprogramowaniu inteligentnego dzwonka „Ring”. Jak się okazało, inwigilującym go osobnikiem był były partner, który miał zainstalowaną dedykowaną aplikację na swoim smartfonie. Pomimo tego, że po ich rozstaniu hasło było dwukrotnie zmienione, usterka dzwonka w dalszym ciągu zapewniała dostęp do wideo i pobierania wszelkiego rodzaju danych, bez konieczności ponownego zalogowania się.
To kolejny przypadek poważnej luki w zabezpieczeniach urządzeń typu SMART. Ostatnie wydarzenia dowodzą, że infrastruktura Internetu Rzeczy jest jedną z najbardziej narażonych na ataki warstw środowiska IT. Tego rodzaju luka to doskonała okazja dla cyberprzestępców, dla których potencjalne zyski z ataków na domostwa wykorzystujące technologię SMART rosną - komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender w firmie Marken.
Warto podkreślić, że Amazon wykupił Ring w lutym za miliard dolarów. To plan wejścia na rynek inteligentnych urządzeń dla domu.
Akcesoria smart home znajdziesz tutaj.
Źródło: Ring, AGDLab.pl.