Inteligentny monitor snu Nokia Sleep wspierający Alexę

Marek Cekaw
Inteligentny monitor snu Nokia Sleep wspierający Alexę

Zaprezentowany na początku roku monitor snu Nokia Sleep, trafił właśnie do sprzedaży. Jest to inteligentny sensor, wyposażony we współpracę z asystentem Alexą, którego zadaniem jest poprawienie jakości naszego snu.

0

Wiele smartwatchy dostępnych na rynku, posiada wbudowane monitory snu. Lepsze możliwości w tej materii oferują jednak dedykowane sensory i takim też jest produkt o nazwie Nokia Sleep, który wszedł właśnie do sprzedaży.

To zaawansowany technologicznie monitor snu, którego po raz pierwszy zaprezentowano na styczniowych targach elektroniki użytkowej w Las Vegas. Urządzenie wykonano w formie specjalnej maty, którą wkładanym pod prześcieradło. Produkt ma minimalistyczną konstrukcję oraz niewielką grubość, dzięki czemu nie będzie nam w żaden sposób przeszkadzał podczas wypoczynku.

Nokia Sleep1

A wbudowane w niego sensory potrafią bardzo dokładnie monitorować poszczególne fazy naszego snu (lekką, głęboką i REM), rejestrując także puls i wykrywając chrapanie. Na podstawie tych danych, urządzenie potrafi przeanalizować sen, dostarczając informacje pozwalające poprawić jakość wypoczynku.

Nokia Sleep2

Dodatkowym atutem jest współpraca z Alexą oraz integracja systemem IFTTT. Dzięki temu nie tylko możemy sterować Nokia Sleep za pomocą komend głosowych, ale też można za jego pośrednictwem kontrolować inne domowe urządzenia, np. oświetlenie, termostat oraz wiele innych. Potrafi też samo dopasować temperaturę w sypialni, zapewniając jak najlepsze warunki do spania.

Nokia Sleep3

Nokia Sleep dostępny jest w cenie 99,95 dolarów.

Źródło: Gadgetsin.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.