Inteligentny sprzęt Xiaomi wspierany przez Google Assistant

Marek Cekaw
Inteligentny sprzęt Xiaomi wspierany przez Google Assistant

Xiaomi dołączyło do grona firm, które wzbogaciły swój inteligentny sprzęt domowy o współpracę z cyfrowymi asystentami. Chiński koncern postawił na Google Assistant, czyli pomocnika opracowanego przez inżynierów Google.

0

Jeszcze do niedawna, obsługa inteligentnego sprzętu domowego odbywała się za pośrednictwem smartfona. Rozwój technologiczny sprawił jednak, że obecnie coraz więcej tego typu urządzeń zaczyna współpracować z cyfrowymi asystentami. Taka współpraca z punktu widzenia użytkownika jest niezwykle korzystna, gdyż kontrolowanie urządzeń odbywa się wówczas w bardzo wygodny sposób, mianowicie za pomocą komend głosowych.

Od teraz z cyfrowym asystentem współpracuje również inteligentny sprzęt domowy firmy Xiaomi. Chiński koncern poinformował, że wszystkie jego produkty, takie jak oczyszczacze powietrza, nawilżacze, smartfony i komputery, są kompatybilne z asystentem Google Assistant. Jeśli więc użytkownik posiada w domu smartfona lub inteligentny głośnik Google Home, sterowanie poszczególnymi urządzeniami stanie się znacznie wygodniejsze.

Z Google Assistant współpracować będą także nadchodzące produkty, jak lampka nocna Mi Bedside Lamp, inteligentna żarówka Mi LED Smart Bulb oraz inteligentne gniazdko Mi Smart Plug.

Xiaomi Smart Home Devices

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.