Inteligentny termostat Bemo - potrzebujesz do niego smartfona

Marek Cekaw
Inteligentny termostat Bemo - potrzebujesz do niego smartfona

W szufladach wielu z nas walają się czasem stare modele smartfonów, które są już zbyt słabe do współczesnych gier lub aplikacji, a żal je wyrzucać. Możemy je jednak wykorzystać, jeśli zakupimy inteligentny termostat Bemo. Wówczas posłużą nam do sterowania jego funkcjami.

0

Bemo to najnowsza propozycja inteligentnego termostatu zaprojektowanego przez firmę Wise Labs, która bardzo ciekawa ze względu na cenę. Na przykład zawansowany technologicznie Nest kosztuje 250 dolarów, tymczasem za Bemo zapłacimy jedynie 130 dolarów.

Cena urządzenia jest niższa od produktów rywali dlatego, że nie posiada ono własnego centrum sterowania funkcjami. Jest to po prostu zwykła plastikowa skrzyneczka, w której zainstalowano wielofunkcyjny system elektroniczny.

Tutaj z pomocą przychodzi wspomniany wcześniej, nieużywany już smartfon na Androidzie lub iOS, który po zainstalowaniu specjalnej aplikacji zastąpi centrum sterowania, wyświetlając parametry pracy urządzenia oraz umożliwiając regulowanie temperatury. Termostatem można też sterować poprzez sprzęt z Windows Phone, jednak na razie tylko za pośrednictwem internetowej przeglądarki, więc wygodna tego rozwiązania jest nieco niższa.

Bemo to jednak nie tylko termostat. Urządzenie może strumieniować muzykę i filmy, pozwala wykonać połączenie na alarmowy numer policji, a także monitoruje zużycie energii w domu. Co więcej. Wise Labs udostępniło swe oprogramowania dla programistów, więc w przyszłości można się spodziewać wzrostu funkcjonalności.

Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na stronie Kickstartera.

bemo1

bemo2

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.