Inteligentny termostat EcoBee 3

Marek Cekaw
Inteligentny termostat EcoBee 3

Nest przetarł szlaki producentom inteligentnych termostatów dbających o ogrzewanie naszego mieszkania, więc teraz kolejne firmy wprowadzają do sprzedaży własne rozwiązania, które są coraz bardziej zaawansowane technologicznie.

0

EcoBee wprowadza na rynek trzecią już generację swego termostatu. Nowy model w porównaniu do poprzednika został jeszcze bardziej udoskonalony i oprócz takich funkcji opcji jak współpraca ze smartfonami, moduł WiFi oraz oprogramowanie uczące, został wyposażony w szereg sensorów.

Użytkownik rozmieszcza je po całym domu i to właśnie dzięki nim urządzenie może określić gdzie aktualnie przebywają domownicy, a następnie na podstawie tych danych reguluje własne ustawienia, zmniejszając temperaturę tam gdzie aktualnie nikogo nie ma i oszczędzając w ten sposób energię.

Urządzenie ma także kilka ciekawych funkcji, jak chociażby "Free Cooling". Dzięki sensorom jest w stanie rozpoznać różnicę temperatur np. podczas chłodnego letniego wieczoru i wówczas zamiast włączyć klimatyzator, wpuści do mieszkania powietrze z zewnątrz. Kolejną funkcją jest wykrywanie i regulacja poziomu wilgotności w domu co zapobiega skraplaniu się wody na oknach.

Ecobee 3 wraz z jednym sensorem dostępny jest w cenie 249 dolarów. Za 79 dolarów można dokupić dwa kolejne sensory. Więcej informacji na temat termostatu uzyskacie na stronie producenta.

EcoBee1

Źródło: Ecobee.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.