JBL J22 i J33, nowe słuchawki douszne na rynku

Jakub Kornacki
JBL J22 i J33, nowe słuchawki douszne na rynku

Marka JBL kojarzona jest głównie z większymi zestawami nagłośnieniowymi stosowanymi nie tylko w domach, ale również na większych imprezach masowych, koncertach, w kinach itp. Tym razem firma JBL przedstawiła propozycje sprzętu dostosowanego do indywidualnego słuchacza: są to dwa modele dousznych słuchawek: JBL J22 oraz JBL J33 oferowane w dwóch wariantach.

0

Wielkość słuchawek dousznych nie pozwala zbytnio "poszaleć" projektantom wzornictwa danego produktu, niemniej w przypadku nowych słuchawek JBL udało się otrzymać urządzenia wyróżniające się na tle podobnych rozwiązań.

Stylistyka to jednak tylko jeden z wielu aspektów decydujących o wyborze danego produktu. Nie mniej ważna jest funkcjonalność oraz możliwości danego sprzętu.

JBL J22

Oba modele słuchawek JBL sprzedawane są w dwóch wariantach. W wersji podstawowej oraz w wydaniu uzupełnionym przez umieszczony na przewodzie mikrofon i pilot z przyciskami Apple (J22i, J33i). Dzięki tej bogatszej wersji posiadacze iPodów, iPhone'ów czy iPadów będą mogli wygodniej korzystać ze swoich urządzeń.

Przewód nowych słuchawek jest płaski, wykonany z elastomeru i wyposażony we wtyczkę ze złoconą końcówką. Całość uzupełnia przejściówka z gniazda 3,5 mm na 6,3 mm.

Dla wygody użytkownika zestaw uzupełniają trzy pary silikonowych wkładek o różnych rozmiarach.

Podstawowa różnica pomiędzy modelem J22 a J33 to wielkość i możliwości zastosowanych przetworników. Model J22/J22i ma wbudowane przetworniki o średnicy 8,6 mm reprodukujące dźwięk w paśmie częstotliwości od 18 herców do 20 kiloherców. Z kolei droższe słuchawki JBL J33/J33i dysponują przetwornikami o średnicy 9,2 mm i imponującym paśmie: 10 Hz - 24 kHz.
Ponadto słuchawki J33 oprócz wspomnianych wkładek silikonowych mają w komplecie piankowe wkładki Comply, które dopasowują się do kształtu ucha.
Ceny nowych słuchawek kształtują się następująco: J22 – 169 zł, J22i – 239 zł, J33 – 239 zł, J33i – 319 zł.

Źródło: JBL, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.