JVC GZ-R550 i GZ-R440: kamery odporne na wodę

Marek Cekaw
JVC GZ-R550 i GZ-R440: kamery odporne na wodę

Firma JVC wprowadza na rynek dwa nowe modele kamer wideo. GZ-R550 oraz GZ-R440 to urządzenia zaprojektowane do filmowania poza domem. Zostały więc wyposażone w pokrytą gumą obudowy, które zapewniają im ochronę przed wodą, niskimi temperaturami oraz upadkami.

0

Kamery wideo są urządzeniami wyposażonymi w precyzyjne mechanizmy oraz elektronikę, które nie znoszą wody oraz wstrząsów. JVC stworzył jednak linię kieszonkowych kamer wideo, które zaprojektowano specjalnie do użytku poza domem. Z aprojektowano je w taki sposób, by z łatwością zniosły trudne warunki.

Rodzina ta wzbogaciła się właśnie o dwa zupełnie nowe modele urządzeń, mianowicie GZ-R550 oraz GZ-R440. Kamery zaprojektowano w taki sposób, aby można było z nich korzystać w deszczu oraz na mrozie.

JVC_Camcorder_1

Wyposażono je we wzmocnioną obudowę, którą producent nazywa Quad-Proof. Pokryto ją gumą chroniącą przed wodą, wstrząsami, uderzeniami oraz niską temperaturą. Producent twierdzi, że kamera wytrzyma upadek z wysokości 150 cm, zanurzenie na głębokości 5 metrów, temperaturę -10 stopni Celsjusza, a także będzie działać w zapylonym środowisku. Jakby tego było mało, w wodzie urządzenie pływa, więc przypadkowe upuszczenie sprzętu do basenu, nie oznacza jego utraty.

Kamery wyposażono także w baterie o wysokiej pojemności oraz kompatybilność z akumulatorami innych firm. Można je także wykorzystywać do ładowania naszych urządzeń przenośnych.

JVC_Camcorder_2

Sprzęt dysponuje 2,5 Mpix sensorem CMOS z tylnym podświetleniem, firmowym sensorem obrazu FALCONBIRD, a także obiektywem Konica Minolta HD o 40-krotnym zoomie optycznym i 60-krotnym dynamicznym.

Model GZ-R550 posiada 32 GB wbudowanej pamięci i dostępny będzie w kolorze czarnym. Kosztować ma 559 dolarów. Model GZ-R440 ma jedynie 4 GB pamięci i oferowany będzie w wersji czarnej oraz pomarańczowej. Cenę ustalono na 399,95 dolarów. Oba modele kamer pojawią się na sklepowych półkach jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.