JVC KENWOOD pokazał stacje multimedialne z Android Auto i Apple CarpPlay

Marek Cekaw
JVC KENWOOD pokazał stacje multimedialne z Android Auto i Apple CarpPlay

System Android coraz śmielej wkracza na rynek motoryzacyjny. Firma JVC KENWOOD, podczas targów CES 2018, zaprezentowała dwie nowe stacje multimedialne, wyposażone w platformę Android Auto.

0

Nowoczesne auta są już standardowo wyposażane we wsparcie dla platform Android Auto oraz Apple CarPlay. W przypadku starszych modeli nie jest to możliwe, dlatego producenci car audio wprowadzają do nich te systemy w inny sposób, za pomocą stacji multimedialnych.

Podczas targów w Las Vegas firma JVC KENWOOD, pokazała dwie takie stacje wyposażone w systemy Android Auto i Apple CarpPlay, mianowicie KW-V940BW oraz KM-M845BW. Pierwszy z nich ma wbudowane DVD pozwalające oglądać filmy, a oba zapewniają pełną współprace ze smartfonami, umożliwiając korzystanie ze wszystkich zainstalowanych w nich aplikacji za pomocą ekranów dotykowych.

JVC KENWOOD1

Mogą więc pełnić funkcje nawigacji GPS, odtwarzać multimedia, pozwalają odbierać oraz wysyłać SMS'y itp. Warto jednak dodać, że tylko model z Android Auto komunikuje się ze smartfonami bezprzewodowo. Wersja z Apple CarPlay wymaga do tego kabla, co nieco obniża komfort obsługi.

JVC KENWOOD2

Oba produkty w sprzedaży pojawią się już niebawem. Za model KW-V940BW zapłacimy 699,96 dolarów, zaś KW-M845BW kosztować ma 599,95 dolarów.

Źródło: Mediawire.press

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.