Juicero - kapsułkowa wyciskarka do soku

Marek Cekaw
Juicero - kapsułkowa wyciskarka do soku

Wyciskarki do soku to zasadniczo urządzenia o bardzo prostej konstrukcji, do których z jednej strony wrzuca się owoce i warzywa, a z drugiej wypływa sok. Firma Juicero.com potrafi jednak taki sprzęt znacznie skomplikować, a jej najnowszy model wyciskarki to zaawansowany technologicznie sprzęt o nietypowej funkcjonalności.

0

Produkt działa na nieco innej zasadzie niż typowe wyciskarki, gdyż zamiast świeżych owoców lub warzyw, wkładamy do niego specjalne pojemniki. System działa więc na podobnej zasadzie jak kapsułkowe ekspresy do kawy firmy Nespresso i wykorzystuje pojemniki o różnej zawartości, które producent oferuje w cenie od 4 do 10 dolarów za sztukę.

Juicero1

Każdy taki pakiet składników ma kod QR, który odczytywany jest przez urządzenie, które następnie na podstawie zebranych danych, przygotowuje nam określony rodzaj napoju. Wystarczy tylko włożyć do urządzenia taki pojemnik i podstawić szklankę, by po chwili rozkoszować się świeżym sokiem.

Juicero2

Firma dba o to, by zawartość pojemników zawsze była świeża, więc są one dostarczane klientowi w dniu zbioru owoców, dlatego urządzenie dostępne jest na razie tylko w Kalifornii, gdzie kosztuje 699 dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.