Kamera LG Action Cam LTE rywalem dla sprzętu GoPro

Marek Cekaw
Kamera LG Action Cam LTE rywalem dla sprzętu GoPro

Na przestrzeni ostatnich lat podejmowano wiele prób zdetronizowania firmy GoPro, która dominuje na rynku kamer sportowych. Być może uda się to koncernowi LG, który zapowiedział właśnie swą najnowszą kamerę o nazwie LG Action Cam LTE.

0

Nowy produkt powstał z myślą o użytkownikach aktywnie spędzających swój czas, którzy mają ochotę uwieczniać na wideo wykonywane akrobacje. Jego obudowa ma certyfikat IP67 oznaczający odporność na wodę i pył, a dla tych którzy chcieliby z taką kamerą nurkować, firma LG nieco później dostarczy wodoszczelne obudowy.

LG Action Cam LTE1

Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 4K w 30 klatkach, 1080p w 60 klatkach oraz 720p w 120 klatkach, natomiast obraz może być rejestrowany na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 2 TB lub też streamowany bezpośrednio do sieci. LG Action Cam LTE ma bowiem nie tylko technologie łączności bezprzewodowej Bluetooth oraz WiFi, lecz także modem LTE, więc umożliwia realizację bezpośredniej transmisji do internetu.

LG Action Cam LTE2

Dodatkowo może pełnić funkcję kamery monitoringu lub wideorejestratora samochodowego, gdyż zainstalowano w niej również GPS i sensor ruchu. Bateria o pojemności 1400 mAh wystarczy natomiast na cztery godziny nagrania w rozdzielczości Full HD.

LG Action Cam LTE nie ma jeszcze ustalonej ceny, ale wkrótce ją poznamy, gdyż pojawi się w sklepach już w przyszłym miesiącu.

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.