Kamera Sony HDR-AS15 Action Cam

Jakub Kornacki
Kamera Sony HDR-AS15 Action Cam

Kamera Sony HDR-AS15 Action Cam została stworzona z myślą o osobach, które lubią ekstremalne wrażenia. Urządzenie umożliwia zarejestrowanie dowolnych, niezwykłych chwil w jakości Full HD. Produkt został wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

2

Urządzenie zostało wyposażone w obowiązkowy w tego typu sprzęcie układ optycznej stabilizacji obrazu SteadyShot. Ma on zagwarantować stabilne i szczegółowe nagrania, bez względu na dynamikę sceny czy ruch operatora. Kamera zgodnie z zapewnieniami producenta ma radzić sobie w każdych warunkach atmosferycznych. Urządzenie pracuje dobrze zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach, a także w deszczowe, wilgotne dni. Wodoodporna obudowa pozwala na rejestrowanie wideo również pod wodą i to do głębokości aż 60 metrów. Oczywiście urządzenie jest chronione również przez pyłem i kurzem.

HDR-AS15 Action Cam

Kamera oferuje możliwość nagrywania w zwolnionym trybie HD, z prędkością 120 klatek na sekundę. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na żywo dzielić się aktualnie rejestrowanym materiałem. Takie rozwiązanie pozwala również na sterowanie produktem za pomocą współpracującego urządzenia, np. smartfonu.

Sony HDR-AS15 Action Cam

Urządzenie zostało wyposażone w szerokokątny, 170-stopniowy obiektyw Carl Zeiss. Wykorzystanie czułego przetwornika Exmor R CMOS ma zapewniać dobrą jakość nagrywanych filmów, nawet przy słabym oświetleniu. Waga urządzenia wynosi zaledwie 90 gram. kamera posiada również możliwość wykonywania fotografii o rozdzielczości do dwóch megapikseli.

Sony HDR-AS15 Action Cam

Materiał rejestrowany jest na kartach pamięci Memory Stick Micro lub Micro SD/SDHC. Urządzenie ładowane jest za pomocą kabla USB. Wbudowany mikrofon stereo zapisuje również dźwięk. Interfejs HDMI pozwala na bezpośrednie podłączenie kamery do telewizora i wyświetlanie plików na dużym ekranie. Do zestawu dołączone są specjalne uchwyty mocujące, dzięki którym można umieścić kamerę na kasku czy kierownicy motocykla.

Kamera Sony HDR-AS15 Action Cam jest już dostępna w sprzedaży, a jej cena wynosi około 1050 zł.

Źródło: Sony, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

iza.surmiej00

czytałam opis kamery do momentu w którym pojawiła się wzmianka o archaicznej matrycy tegoż urządzenia typu CMOS. Filmy rejestrowane na tego typu matrycach prezentują się nienaturalnie, cechuje je kiepskie odwzorowanie kolorów. Warto też wspomnieć o tragicznej jakości nagraniach w pochmurne pozbawione słońca dni. Całe to Exmor R Sony to pic na wodę i fotomontaż. Marketingowy bełkot i nic więcej. Wyższe modele Nokii Lumii kręcą lepsze materiały video niż ta kamera. Szkoda tysiąca złotych.

janina_195700

Mam tę kamerkę i bardzo sobie ją chwalę. Okazało się, że w słabo oświetlonych warunkach kamera z matrycą CMOS nagrywa znacznie lepiej, z mniejszym zaszumieniem, niż moja duża kamera panasonica z matrycą 3CC. Materiał nagrany wieczorem prezentuje się bardziej rozjaśniony niż jest w rzeczywistości. Stabilizacja także działa lepiej niż w kamerze panasonica z obtyczną stabilizajcą obrazu. Od kiedy ją kupiłem, na wycieczki zabieram ją, a nie większą kamerę. Jakość nagrania lepsza, a małe rozmiary pozwalają bez problemowe noszenie i nagrywanie. Ze względu na małe rozmiary ludzie zazwyczaj nie zauważają, że ich nagrywam. W zeszłym tygodniu "Indianin" grający na fletach zabronił fimowania każdemu, u kogo widział kamerę. Mojej kamerki w ręku nie zauważył. Niestety, że względu na brak monitorka, nie widać na bieżąco co jest nagrywane i masz celować kamerą na oko, jak kowboj rewolwerem. Celowanie ułątwia szerokokątny obiektyw 170 stopni, lub 120 stopni z elektroniczną stabilizacją obrazu. Od kiedy ją mam, stała się moim ulubionym narzędziem nagrywającym. Znacznie też wzrósł prestiż firmy Sony w mych amatorkich oczach.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.