Kamery samochodowe Overmax

Jakub Kornacki
Kamery samochodowe Overmax

Firma Overmax wprowadza na rynek nowe kamery samochodowe. Cztery nowe modele rejestrują całą przebytą drogę pomagając rozwiązać sporne przyczyny stłuczek, wypadków i kolizji drogowych.

0

Overmax 1

Kamera samochodowa CAM – 01 to ciekawe rozwiązanie dla zawodowych kierowców (np. taksówkarzy) oraz osób często korzystających z auta. Urządzenie wyposażone jest w 2,5-calowy wyświetlacz obracalny w dwóch płaszczyznach. Nagrywanie obrazu nocą (tryb nocny) możliwe jest dzięki sześciu świecącym diodom IR. Obraz przebytej drogi zapisywany jest w formacie AVI na kartach SD / MMC o pojemności nieprzekraczającej 32 GB. Wbudowany mikrofon pozwala na rejestrowanie dźwięku.

Overmax 2

Od momentu ruszenia autem kamera samochodowa CAM – 02 rejestruje każdy metr przebytej drogi w rozdzielczości Full HD (1080p). Wbudowany wyświetlacz 1,5 ", 4:3, TFT LCD można obrócić o 130 stopni. Urządzenie należy do energooszczędnej klasy A +, dzięki czemu bateria 3.7V/600mAh pozwoli na długotrwałe, ciągłe nagrywanie obrazu. Wbudowane gniazdo pamięci umożliwia włożenie karty micro SD o pojemności do 32 GB. Zarejestrowany obraz można oglądać po podłączeniu kamery do telewizora za pomocą złącza HDMI.

Overmax 3

Model CAM - 03 posiada dwie oddzielne kamery, które można zamontować zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu. Urządzenie pozwoli na monitorowanie trasy nawet podczas cofania :)
Obraz rejestrowany jest w rozdzielczości HD (720p) 1280 x 720. Wbudowany czujnik światła automatycznie przełącza się na światło podczerwone. Bateria 3.7V/350mAh pozwoli na długoterminowe rejestrowanie trasy. Obraz można zapisywać nawet podczas nocy.

Overmax

Czytelny, dwucalowy wyświetlacz kamery samochodowej CAM - 04 obracalny jest w dwóch płaszczyznach (270 stopni w poziomie, 90 stopni w pionie). Obraz można nagrywać podczas ładowania urządzenia. Rejestrowany materiał zapisywany jest na karcie SD o pojemności nieprzekraczającej 32 GB. Wbudowane wejście HDMI umożliwia podłączenie urządzenia bezpośrednio do telewizora. Dołączony do kamery mikrofon automatycznie zapisuje wykrywalny dźwięk. Kamera pozwala na nagrywanie obrazu nocą. Producent zapewnia, że wbudowana bateria pozwoli na długotrwałe rejestrowanie obrazu. Niestety, firma Overmax nie zdradziła jak długo można rejestrować obraz na zasilaniu bateryjnym, spróbujemy się o tym przekonać podczas testów redakcyjnych opisywanych urządzeń.

Najnowsze kamery samochodowe Overmax pojawią się w sprzedaży już od początku lutego. Ich cena jest jeszcze nieznana.

Źródło: informacja prasowa, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.