Kamery wideo Canon VIXIA HF R

Marek Cekaw
Kamery wideo Canon VIXIA HF R

Na marzec bieżącego roku firma Canon zaplanowała premiery nowych modeli cyfrowych kamer wideo należących do serii Canon VIXIA HF R. Nowa rodzina składa się z trzech modeli wyposażonych w duży zoom optyczny oraz kilka dodatkowych funkcji. 

0

W nowej rodzinie Canon VIXIA HF R pojawią się w sumie trzy nowe produkty, a są to modele: R60, R62 oraz R600. Wszystkie współdzielą ze sobą wzornictwo, a więc na pierwszy rzut oka wyglądają w zasadzie identycznie, jednak różnice kryją się pod obudową.

Wszystkie modele zostały wyposażone w 3,28 Mpix sensor CMOS Full HD oraz cyfrowy procesor obrazu DIGIC DC4, a także optykę 32,5-1853mm z 57-krotnym zoomem optycznym oraz optyczną stabilizacją obrazu. Do kontrolowania opcji sprzętu oraz podglądu nagrywanego materiału służy 3-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy, zaś nagrany film lub wykonane zdjęcia, można potem łatwo przesłać do innego urządzenia dzięki WiFi oraz NFC.

Kamery różnią się od siebie pojemnością pamięci. Model R62 pozwala zarejestrować do 12 godzin nagrania w 32 GB wbudowanej pamięci użytkowej, natomiast w modelu R60, zarejestrujemy 3 godziny nagrania, zapisanego w 8 GB pamięci. Wszystkie trzy mogą także nagrywać na kartach pamięci SD, SDHC oraz SDXC.

Canon VIXIA1

Materiał rejestrowany jest w rozdzielczości 1080p/60 klatek w formatach MP4 (35 Mbit) lub AVCHD Progressive (28 Mpit). Można też skorzystać z trybu Dual Recording, równocześnie nagrywając film w obu formatach. W jego nagrywaniu pomaga także funkcja Framing Assist, dzięki której można łatwo ponownie wykadrować obiekt po jego utracie przy rejestrowaniu w maksymalnym zbliżeniu obrazu.

Canon VIXIA2

Producent umożliwił także korzystanie z siedmiu różnych filtrów wzbogacających nagranie o różne efekty, które można dodać w trakcie nagrywania lub po jego zakończeniu. Przygotował także osiem predefiniowanych trybów audio i możliwość optymalizacji ustawień dźwięku i dopasowania ich do warunków filmowania.

Wszystkie trzy kamery mają także większe baterie od poprzednich modeli, które na pełnym ładowaniu umożliwiają nagrywanie przez ponad godzinę. W przypadku modelu R62 użytkownik może dodatkowo zastosować akumulator o podwyższonej pojemności, który umożliwia nagrywanie przez 180 minut. W obu pozostałych modelach, dedykowane pakiety baterii pozwalają nagrywać przez 120 minut.

Canon VIXIA3

VIXIA HF R62, VIXIA HF R60 oraz VIXIA HF R600 w sprzedaży pojawią się w marcu i będą kosztować odpowiednio 449,99 dolarów, 399,99 dolarów oraz 299,99 dolarów.

Źródło: Canon.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.