Kina domowe Samsung z funkcją skalowania do UHD

Marek Cekaw
Kina domowe Samsung z funkcją skalowania do UHD

Samsung potwierdził właśnie dostępność na polskim rynku dwóch zupełnie nowych zestawów kina domowego należących do serii 7. Są to zaawansowane technologicznie modele Samsung HT-H7500WM oraz HT-H7750WM.

0

Najnowsze zestawy oferowane przez lidera rynku elektroniki użytkowej, dzięki przedwzmacniaczowi działającemu w oparciu o lampy próżniowe, nie tylko zapewniają użytkownikom rewelacyjnej jakości dźwięk, lecz także korzystając z wbudowanych upscalerów, oferują obraz w rozdzielczości Ultra High Definition.

Model H7500 posiada 5.1 kanałów o łącznej mocy muzycznej 1000 W. Bardziej zaawansowanym zestawem jest model H7750, oferując 7.1 kanałów na które przekazywana jest łączna moc muzyczna 1330 W, a dodatkowo możemy liczyć na smukłe i eleganckie głośniki typu tallboy, które podkreślają ekskluzywność zestawu.

Oczywiście wygląd to nie wszystko i znacznie ważniejsze są zastosowane rozwiązania techniczne odpowiadające za jakość generowanego dźwięku. W obu zestawach zainstalowano więc wydajny dwurdzeniowy procesor odpowiadający za obsługę wszystkich oferowanych funkcji, a tych jest całkiem sporo.

Z tych najważniejszych wymienić można funkcję skalowania obrazu pracującą w dwóch trybach. Pierwszy nich pozwala podnieść rozdzielczość płyt DVD do Full HD, natomiast drugi przeznaczony jest dla płyt Blu-ray i podnosi ich rozdzielczość do Ultra High Definition.

Inną z przydatnych funkcji jest opcja BD Wise, której zadaniem jest zagwarantowanie optymalnych ustawień obrazu pomiędzy poszczególnymi urządzeniami Samsunga, a więc po podłączeniu telewizora, wszystkie ustawienia dokonane zostaną automatycznie. Dodatkową zaletą sprzętu jest także technologia podwójnej filtracji źródła dźwięku Crystal Amplifier Plus, usuwająca wszelkie zniekształcenia.

Nie mogło też zabraknąć współpracy z urządzeniami mobilnymi. Zestawy wyposażono w kartę sieciową z funkcją Wi-Fi Direct, jak również moduły Bluetooth oraz NFC. Pozwala to połączyć system z bezprzewodowymi głośnikami, jak również podpiąć do zestawu inne urządzenia obecne w naszej domowej sieci.

Zestawy kina domowego Samsung dostępne są w sugerowanych cenach detalicznych:

HT-H7750WM:  4 999,- PLN

HT-H7500WM:  3 999,- PLN

 

Odtwarzane nośniki/formaty:

Płyty: 3D Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video/DVD±R/DVD±RW, CD DA/CD-R/CD-RW, VCD 1.1

Formaty video: AVCHD, DivX, DivX HD, WMV(1/2/3/7/9)

Formaty audio : MKV, WMA, LPCM, FLAC, AAC, MP3

Formaty obrazu : JPEG (HD)

 

my_HT-H7750WM-XM_1

 

my_HT-H7750WM-XM_2

my_HT-H7750WM-XM_3

Źródło: Havasww.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.