Klimatyzatory Rittal TopTherm zdobywają certyfikat TÜV

Jakub Kornacki
Klimatyzatory Rittal TopTherm zdobywają certyfikat TÜV

Seria klimatyzatorów Rittal TopTherm może się poszczycić dużą mocą chłodniczą przy jednocześnie wysokiej efektywności energetycznej, co potwierdzać mają badania przeprowadzone przez TÜV Nort - badawczą jednostkę certyfikacyjną sprawdzającą faktyczne wyniki pracy klimatyzatorów.

0

Jeżeli wierzyć przesłanym przez producenta informacjom, to firma Rittal zdecydowała się nie wybierać konkretnych modeli do procedury certyfikacyjnej. Certyfikacji poddano całą serię klimatyzatorów Rittal TopTherm.

W wyniku certyfikacji wszystkie przetestowane klimatyzatory mogą nosić znak jakości TÜV Nord. Pomiary przeprowadzone przez laboratorium certyfikacyjne zostały przeprowadzone według aktualnej normy EN 14511-2. Warunki testowe, w których wyznaczano moc chłodniczą i efektywność energetyczną, były jasno określone. Np. w tzw. kalorymetrycznej metodzie badań pomiary musiały być przeprowadzane przy stałej temperaturze 35 °C, zarówno wewnątrz szafy sterowniczej, jak i w otoczeniu. Względna wilgotność powietrza w szafie sterowniczej była utrzymywana na poziomie 40%.

Klimatyzatory Rittal

Zgodnie z wspomnianą normą, podana moc chłodnicza klimatyzatora może różnić się od mocy faktycznie zmierzonej maksymalnie o 8%. W badaniach wyznaczano również pobór mocy elektrycznej w celu oszacowania efektywności energetycznej urządzeń. Przyznanie certyfikatów produktom Rittal oznacza, że urządzenia osiągały w testach parametry wydajnościowe deklarowane przez producenta.

Źródło: Rittal, informacja prasowa, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.