Kobo Glo - czytnik książek z podświetlanym ekranem E-Ink

Damian Jaroszewski
Kobo Glo - czytnik książek z podświetlanym ekranem E-Ink

W październiku na sklepowych półkach pojawi się nowy czytnik e-booków z ekranem E-Ink. Model firmy Kobo o nazwie Glo może się pochwalić podświetlanym wyświetlaczem, dzięki któremu możliwe jest czytanie elektronicznych książek w nocy, bez używania dodatkowych lamp.

0

Urządzenie ma 6-calowy ekran dotykowy Pearl E-Ink o rozdzielczości 1024 x 768. Jest on podświetlany przez system o nazwie ComfortLight. Został on wykorzystany między innymi w najnowszym Amazon Kindle 5. Jego główną zaletą jest to, że nie świeci w oczy użytkownika, ale bezpośrednio na wyświetlacz. Tym samym oczy czytelnika nie męczą się, jak w przypadku korzystania z tradycyjnych paneli LCD.

Sercem czytnika jest procesor o taktowaniu 1 GHz. Do dyspozycji użytkownika są 2 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o pojemności do 32 GB. Sprzęt jest jeszcze wyposażony w moduł Wi-Fi 802.11b/g/n, więc książki w formie elektronicznej można przesyłać bez użycia kabli. Glo jest zasilany przez baterię, która ma wytrzymywać około 55 godzin z włączonym podświetleniem lub około miesiąca, jeśli wyłączy się zarówno podświetlenie, jak i Wi-Fi.

Kobo Glo

Kobo Glo

Producent zwraca także uwagę na to, że użytkownik ma możliwość ustawienia liter, według własnych upodobań. Do wyboru będzie 7 rodzajów czcionki i 24 rozmiary.

Kobo Glo trafi do sprzedaży 1 października w cenie 130 dolarów. Dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych – różowej, niebieskiej i srebrnej.

źródło: iTechnews

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.