Kodak Pixpro AZ901: aparat do fotografowania oddalonych obiektów

Marek Cekaw
Kodak Pixpro AZ901: aparat do fotografowania oddalonych obiektów

Firma Kodak, po kilkuletnim okresie oczekiwania wprowadza do sprzedaży nowy aparat Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom. Model ten charakteryzuje się aż 90-krotnym zoomem, umożliwiającym fotografowanie bardzo oddalonych obiektów.

0

Podczas targów elektroniki użytkowej CES 2016, firma Kodak zapowiedziała swój najnowszy aparat fotograficzny z dużym zoomem. Producent długo kazał swym klientom czekać na nowy sprzęt, ale wreszcie udało się ukończyć pracę nad aparatem i wprowadzić go na rynek.

Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom charakteryzuje się obecnością dużego teleobiektywu, umożliwiającego użytkownikowi robienie zdjęć nie tylko obiektów znajdujących się w dalszej odległości, ale również fotografowanie gwiazd. Obiektyw zamontowany w tym sprzęcie ma aż 90-krotny zoom optyczny, co zapewnia znacznie lepszą jakość wykonywanych zdjęć, w porównaniu do sprzętu z zoomem cyfrowym.

Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom1

Aparat wyposażono w 20 MP sensor BSI CMOS z czułością ISO w zakresie od 100 do 3200. Może on również tworzyć 360-stopniowe panoramy, rejestrować obraz w formacie RAW oraz nagrywać wideo w 1080p/30 fps. Obsługę aparatu umożliwia 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów, a fotografowanie ułatwia dodatkowo elektroniczny wizjer, który pozwala zarówno podejrzeć scenę, jak i wykonane zdjęcia. Oczywiście nie zabrakło też WiFi do przesyłania zdjęć do smartfona lub komputera.

Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom2

Kodak Pixpro AZ901 Astro Zoom dostępny jest w sklepach internetowych w cenie 449 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.