Konkurs Philips AquaTrio Pro - opinie nadesłane przez laureatów konkursu

Małgorzata Madej
Konkurs Philips AquaTrio Pro - opinie nadesłane przez laureatów konkursu

Kilka tygodni wspólnie z marką Philips zorganizowaliśmy konkurs. Chętni do udziału w zabawie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie, a następnie jury wybierało najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi. Laureaci zostali wyłonieni, ale stało jeszcze przed nimi zadanie, zostali zobligowali do przetestowania i opisania swoich wrażeń dotyczących otrzymanego urządzenia.

0

Laureaci konkursu przetestowali już swoje nagrody i podzielili się z nami opiniami na ich temat!

Edyta Ziora

Nie ma to jak urządzenie wielofunkcyjne, które może wykonywać kilka czynności jednocześnie. Tak jest właśnie z odkurzaczem Philips AquaTrio Pro. Sprzęt ten, na pozór wyglądający jak zwykły pionowy odkurzacz, w rzeczywistości jest czymś więcej. Urządzenie odkurza, myje twarde nawierzchnie, a potem je suszy. Tak naprawdę nie jest to typowy odkurzacz, ponieważ nie nadaje się do dywanów ani wykładzin. Sprzęt pełni funkcję mopa, a więc można go stosować tylko na twardych nawierzchniach (panele, płytki podłogowe, parkiet). Sprzęt nie nadaje się więc do małych mieszkań, gdzie większość podłóg jest poprzykrywana dywanami czy wykładzinami, ale raczej do domów lub dużych powierzchni biurowych, gdzie faktycznie widać zaoszczędzony czas.

Samo używanie jest bardzo proste i bazuje na dwóch pojemnikach z wodą: jednym z czystą, a drugim z brudną, w którym osadzają się zebrane podczas odkurzania drobinki kurzu, okruchy, bakterie. Urządzenie jest na tyle „mądre”, że samo przelewa wodę czystą do zbiornika z wodą brudną po przemyciu nawierzchni, więc nie trzeba już się „babrać” z wyżymaniem szmaty czy tradycyjnego mopa z brudnej wody. Mycie odbywa się więc tylko i wyłącznie czystą wodą. Natomiast sprzęt nie poradzi sobie z odkurzaniem większych elementów, więc aby mieć zapewnioną czystość trzeba go używać regularnie. Przy czym na pewno nie będzie to opłacalne przy małych powierzchniach.

Rzecz bardzo ważna – podłogi podlegające działaniu odkurzacza muszą być nie tylko twarde, ale też zabezpieczone przed wodą (polakierowane) i w miarę puste, gdyż mop słabo manewruje między przeszkodami typu stoły, krzesła, kanapy.

Co do ceny to wydaje mi się trochę wygórowana jak na tego typu sprzęt, tym bardziej, że trzeba sobie zostawić zwykły odkurzacz do dywanów.

Podsumowując:

Wady: nadaje się tylko do twardych podłóg i dużych powierzchni, za małe zbiorniki na wodę, krótki kabel, zbiera tylko małe drobinki, kiepsko się czyści zbiorniki, słabo manewruje między przeszkodami, pewnie co kilka miesięcy trzeba będzie wymienić wałki z mikrofibry, wygórowana cena, trochę waży

Zalety: urządzenie jest ciche, łatwe w obsłudze, naprawdę oszczędza czas, designerski wygląd, nie zostawia smug, nie potrzebuje detergentów (wystarczy sama woda), nie rysuje nawierzchni,

Generalnie urządzenie mogę polecić z czystym sumieniem, gdyż jest to jakaś innowacja, która z pewnością ułatwia życie, oszczędza czas i niejednemu może umilić sprzątanie.

 

Marta Sikorska

Wygląd:

Klasyczna kolorystyka sprawia że sprzęt jest bardzo gustowny. Nie przypomina topornych sprzętów myjących i mimo że nie należy do najmniejszych to jego linia nadaje mu optycznej lekkości.

Przeznaczenie:

Produkt spełnia funkcję mopa i odkurzacza do powierzchni twardych. Sprawdził się na parkiecie z desek, panelach, płytkach i linoleum. Trochę brakuje mi możliwości przełączenia na odkurzanie powierzchni miękkich ale zaczęłam stosować taktykę odkurzania dywanów a potem czyszczenia podłóg twardych.

Założenia techniczne a rzeczywistość:

Technologia Aqua Cyclone powoduje zebranie kurzu, brudu i rozlanych płynów. W praktyce rozwiązanie idealne – koniec kombinowania co zrobić z zanieczyszczeniami sypkimi połączonymi z wilgocią. Jeden ruch i znikł brud. Tworzenie się mgiełki pozwala na czyszczenie bez totalnego zamoczenia podłogi, co jest dla mnie ważne szczególnie przy panelach. Suszenie podłogi to kolejny atut gdy tak jak ja ma się mało czasu i dwójkę małych, energicznych dzieci. Koniec z wywrotkami na mokrej powierzchni!

W myśl założeniom producenta przetestowałam różne opcje: woda zimna, zimna z detergentem, woda ciepła z detergentem i bez. W gruzach legł mój światopogląd że podłogę można umyć tylko ciepłą wodą solidnie zaprawioną detergentem. Przeciwnie, woda bez detergentu nie zostawiała żadnych smug ale za to nie pozostawiała przyjemnego zapachu. Do kolejnego testu wkropiłam olejek eteryczny (bez oleistej konsystencji) i tak znalazłam rozwiązanie idealne. Podłoga myta z użyciem detergentu była ok, ale pozostawiała ślady widoczne pod światło.

Higiena. Zwykły mop jest higieniczny przy pierwszym pociągnięciu po podłodze. Potem jest już tylko gorzej. Odkurzacz aqua trio pro posiada dwa zbiorniki wody. W jednym znajduje się woda czysta, do drugiego trafia woda brudna, dzięki czemu nie myjemy podłogi wodą zanieczyszczoną. Efekt – każdy fragment podłogi tak samo czysty i higieniczny a ja nie zastanawiam się jak logistycznie rozplanować czyszczenie w pokojach. Po prostu myję jeden po drugim.

Nie wierzyłam że wałki z mikrofibry poradzą sobie ze szczelinami. Bo niby miałyby wyczyścić fugi? Wyczyściły Nie tylko fugi ale też szpary w podłodze z desek. Nie jestem w stanie sprawdzić ilości alergenów ale długo utrzymująca się świeżość jest wymowna.

Jednorazowe napełnienie zbiornika z wodą wystarczyło na umycie trzypokojowego mieszkania, tak akurat.

Mój największy problem to czyszczenie mopa i jego suszenie. Aqua trio pro... czyści się sam. Niewiarygodne? A jednak. Oczywiście zbiornika z brudną wodą nikt za nas nie opróżni ale szczotki już czyszczą się same.

Długość przewodu uważam za wystarczający, ponieważ dłuższy bardziej utrudnia niż pomaga. Może tylko ja mam skłonność do zaplątywania się w kable.

Oj. Zapomniałabym o najważniejszym. Wskaźnik led sprawia że nie muszę ciągle sprawdzać poziomu napełniania wody. Wskaźnik zielony oznacza że możemy przystąpić do pracy. Jeśli woda czysta się kończy lub zbiornik brudnej cieczy wymaga opróżnienia wskaźnik zmienia kolor na niebieski. No i w końcu alarmowa czerwień pojawia się gdy coś blokuje szczotki – wtedy należy usunąć niepożądany przedmiot.

Podsumowanie:

Tak naprawdę odkurzacz spełnił moje oczekiwania. Byłby rozwiązaniem idealnym dla starszych osób gdyby nie jego dość duża masa. Potencjalny nabywca musi się też liczyć z faktem że zajmuje sporo miejsca. Żadnej wymiany szczotek podczas pracy, czyszczenia filtrów, dotykania brudnych wałków itp. Higieniczny komfort pracy przy średnim natężeniu głośności. W dzień absolutnie nie powodujacy dyskomfortu, wieczorem dziecko się nie budziło ale klasa "extra cichy" to za dużo powiedziane. Największe wyzwanie to rozbita butelka gęstego syropu. Zamiotłam szkła a z resztą odkurzacz poradził sobie bez zarzutu.

 Elżbieta Jodłowska

Odkurzacz  Philips Aqua Trio Pro szybko i sprawnie myje moje podłogi. Sprawia, iż nie muszę wcześniej odkurzać, wystarczy naleć wody do pojemnika, włączyć kabel do gniazdka i podłoga lśni. Zdecydowanie skraca czas sprzątania. Długi kabel jest zaletą, gdyż pozwala na odkurzanie i mycie w wielu pomieszczeniach bez przepinania kabla. 

Wielką zaletą jest także to ,że szczotki czyszczą i suszą się same - (wystarczy wlać do podstawki szklankę wody, położyć odkurzacz i włączyć na około 10-15 sekund).
Jestem bardzo zadowolona z odkurzacza  Philips Aqua Trio Pro, ponieważ pozwala mi zaoszczędzić bardzo dużo czasu, który mogę wykorzystać w przyjemniejszy sposób  niż sprzątanie. Polecam 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.