Kosiarka do trawy Honda Mean Mower tak szybka jak samochód

Marek Cekaw
Kosiarka do trawy Honda Mean Mower tak szybka jak samochód

Kosiarka do trawy to teoretycznie urządzenie służące tylko jednemu celowi - utrzymaniu porządku na naszym trawniku. Jednakże urządzenie o nazwie Mean Mower, to kosiarka, którą spokojnie możemy startować w wyścigach samochodowych, gdyż jest to najszybszy tego typu sprzęt na świecie.

0

Kilka dni temu kosiarka Mean Mower przeszła niezwykły test. Tiago Monteiro, były kierowca Formuły 1, obecnie członek zespołu Castrol Honda World Touring Car Team, przy pomocy wspomnianej kosiarki pokonał zakręt "Eau Rouge" i słynny podjazd na torze wyścigowym Spa Francorchamps.

Nie kosił tam wprawdzie trawy, lecz prezentował możliwości kosiarki, a te dzięki silnikowi o pojemności 1000 cm3 oraz mocy 109 KM, są imponujące i niewiele ustępują przeciętnym samochodom kompaktowym. Monteiro rozpędził się nią na torze do prędkości 130 km/h, co biorąc pod uwagę fakt, iż jest to zwykła kosiarka do trawy, było imponującym osiągnięciem.

Maszyna waży zaledwie 140 kg i może się rozpędzić do 209 km/h. Jej silnik generuje 96 Nm momentu obrotowego, a stosunek mocy do masy wynosi 532 KM na 1 tonę. Szacuje się, że pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 4 sekund.

HondaMeanMower_008

Sam kierowca przyznał mediom, że świetnie się bawił testując kosiarkę Honda Mean Mower i podkreślił, że jazda czymś takim jest zdecydowanie inna od ścigania się zwykłym autem, gdyż ta jest dużo trudniejsza w prowadzeniu.

Co ciekawe zbudowana w Wielkiej Brytanii Mean Mower, jest maszyną posiadającą na swym koncie rekord Guinessa w kategorii najszybszej na świecie kosiarki do trawy, rozpędzając się do maksymalnej prędkości 187,6 km/h. Rekord pobito w sobotę, 8 marca 2014 roku, na terenie ośrodka technicznego IDIADA w Tarragonie w Hiszpanii. Dodam, że poprzedni rekord prędkości zanotowany na odcinku North Straight o długości 2 kilometrów wynosił 141,35 km/h.

HondaMeanMower_019

 

HondaMeanMower_015

 

 

 

 

Źródło: Honda-eu.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.