LG 6Motion DD 2.0 Turbo Wash FH4U1JBS2 - zapowiada się superoszczędne pranie

Marek Kowalski
LG 6Motion DD 2.0 Turbo Wash FH4U1JBS2 - zapowiada się superoszczędne pranie

LG 6Motion DD 2.0 Turbo Wash, model FH4U1JBS2 to jedna z najnowocześniejszych pralek automatycznych oferowanych przez koreański koncern. Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku. Sprzęt jest promowany przez producenta jako super oszczędny - zarówno w gospodarowaniu wodą, jak i energią elektryczną. Nowa pralka LG to urządzenie wyposażone praktycznie we wszystkie innowacje techniczne. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z egzemplarzem pokazywanym jedynie na targach branżowych, lecz sprzętem, który można nabyć już w polskich sklepach z dużym sprzętem AGD.

0

LG FH4U1JBS2-01

LG FH4U1JBS2 to pralka wyposażona w szereg innowacji i rozwiązań technicznych mających zapewnić szybsze, skuteczniejsze i - co najważniejsze - oszczędniejsze pranie. Urządzenie wyposażono w nowoczesny silnik inwerterowy Direct Drive - rozwiązanie znacznie trwalsze od klasycznych silników pralek automatycznych, w których napęd jest przenoszony z silnika na bęben za pośrednictwem dodatkowych elementów. W tym urządzeniu silnik bezpośrednio napędza bęben pralki, co powinno przełożyć się na wyższą trwałość sprzętu, cichsze działanie sprzętu i eliminację drgań zarówno podczas prania, jak i podczas wirowania. Zresztą znajduje to potwierdzenie w długości okresu gwarancyjnego na silnik Direct Drive - producent oferuje aż 10 lat gwarancji na ten element.

LG FH4U1JBS2-02

Pralka LG FH4U1JBS2 wyposażona jest w kilka ciekawych rozwiązań. Na przykład Turbo Wash to funkcja natrysku wodnego - korzystając z niej, użytkownik może skrócić czas prania, a także oszczędza wodę i energię. Według producenta standardowe pranie (program Bawełna) zajmujące 95 minut jest - dzięki funkcji Turbo Wash - skrócone do 59 minut (z tolerancją +/- 5 minut).

LG FH4U1JBS2-03

Innym ciekawym rozwiązaniem jest mechanizm 6 motion - polega to na tym, że bęben pralki wykonuje sześć różnych rodzajów ruchu, co ma zapewnić większą skuteczność prania. Model ten wyposażono również w antyalergiczną technologię True Steam, na którą składają się trzy odrębne funkcje: Allergy Care usuwa alergeny z ubrań poprzez optymalną kontrolę temperatury, Steam Refresh odświeża ubrania w deklarowanym przez producenta czasie wynoszącym 20 minut, program ten ma skutkować mniejszą ilością zagnieceń i neutralizacją zapachów bez potrzeby prasowania odzieży, ostatnia funkcja True Steam została nazwana Steam Softener, polega na wykorzystaniu wyłącznie czystej, zmiękczonej (bez udziału środków chemicznych) wody - funkcja ta, według LG, ma mieć zastosowanie do prania ubranek dzieciących czy odzieży noszonej przez osoby o szczególnie wraźliwej skórze.

Pralka współpracuje również ze smartfonem za pomocą interfejsu zbliżeniowego NFC. Użytkownik mobilnego sprzętu może, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, pobrać z internetu nowe programy prania, a następnie przesłać je do pralki poprzez przyłożenie telefonu w odpowiednim, odpowiednio oznaczonym miejscu. Pamięć pobranych cykli obejmuje 20 pozycji. Pralka wyposażona jest również w system diagnostyczny Smart Diagnosis, ułatwiający diagnostykę i rozwiązujący proste problemy użytkowe ze sprzętem.

Opisywany model pralki wyposażony jest w pojemny bęben mieszczący do 10 kg pranej odzieży, maksymalna prędkość obrotowa podczas wirowania to 1400 obrotów, sterowanie realizowane jest przez dotykowy panel kontrolny, zakres dostępnych temperatur (zależny od wybranego programu) waha się od zimnego prania (bez jakiegokolwiek podgrzewania wody) poprzez 20°C, 30°C, 40°C, 60°C i 95°C. Dopuszczalne opóźnienie rozpoczęcia prania jest regulowane w zakresie od 3 do 19 godzin. Standardowo pralka ma wbudowanych 14 programów prania, w tym 7 wykorzystujących parę wodną. O oszczędności energii świadczy klasa tego urządzenia, określana przez producenta jako A+++ -40%. Klasa prania: A, klasa wirowania również A. Nominalne (zgodne z wymaganą przepisami UE etykietą energetyczną) zużycie wody wynosi 9900 l rocznie, a energii: 143 kWh/rok.

Źródło: LG, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.