LG Minibeam: nowe projektory do domu

Marek Cekaw
LG Minibeam: nowe projektory do domu

Firma LG wzbogaca rodzinę kieszonkowych projektorów Minibeam o dwa zupełnie nowe modele PH450U i PH150G. Oba produkty są nie tylko bardzo kompaktowe, ale też można je umieścić w niewielkiej odległości od ekranu.

0

Kilkanaście lat temu projektory multimedialne były urządzeniami dużymi, ciężkimi i stosunkowo głośnymi, nie wspominając już o wysokiej cenie. Dziś technologia znacznie poszła naprzód i projektory są obecnie lekkie, kompaktowe, a mimo to oferują znacznie lepszą jakość obrazu, nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Jeśli mamy więc niewielki salon, w którym chcielibyśmy oglądać filmy na dużym ekranie, wówczas powinniśmy sięgnąć po projektory z rodziny LG Minibeam. To urządzenia krótkiego rzutu, które mogą wyświetlać duży obraz mimo niewielkiej odległości od ekranu, więc nie potrzeba im dużo przestrzeni.

LG Minibeam4

Tak się składa, że rodzina Minibeam wzbogaciła się o dwóch zupełnie nowych członków, mianowicie PH450U i PH150G. Pierwszy z nich ma dość nietypowe wzornictwo, zupełnie inne od typowych projektorów. Nie jest to bynajmniej tylko kwestia estetyki, gdyż taka konstrukcja pozwala mu wyświetlać obraz na stołach, podłogach oraz innych płaskich powierzchniach poziomych.

LG Minibeam2

Urządzenie wyświetla obraz o maksymalnej przekątnej 80", przy czym może się znajdować w odległości najwyżej 33 cm od ekranu. Jego rozdzielczość wynosi natomiast 1280 x 720 pikseli, zaś poziom jasności to 450 lumenów, więc może być używany również poza domem.

Model PH150G ma już bardziej tradycyjny wygląd i jest przy tym znacznie mniejszy od poprzednika. Wyświetla obraz o przekątnej 100" o takiej samej rozdzielczości 720p, ale jego jasność to już zaledwie 130 lumenów, więc nadaje się tylko do pomieszczeń. Jest za to bardziej przydatny, gdyż producent wyposażył go w tuner telewizyjny.

LG Minibeam1

Oba modele mają bezprzewodową łączność, wykorzystując technologię Bluetooth do przesyłania audio oraz Miracast do lustrzanego odbicia ekranu podłączonego urządzenia. Wyposażono je również w wejścia HDMI oraz USB. Ich bateria wystarcza natomiast na 2,5 godziny pracy.

LG Minibeam3

PH450U do sprzedaży trafi we wrześniu i będzie kosztował 649,99 dolarów. Najpierw pojawi się w USA, natomiast na pozostałych rynkach zadebiutuje w październiku. W tym samym miesiącu pojawi się model PH150G, który kosztować ma 349,99 dolarów.

LG Minibeam5

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.