LG ProBeam: laserowy projektor do kina domowego

Marek Cekaw
LG ProBeam: laserowy projektor do kina domowego

Jeśli chcemy stworzyć w naszym salonie namiastkę sali kinowej, wybieramy projektor, który zapewni nam największą przekątną obrazu. Najlepiej aby był to model, który nie potrzebuje pełnego zaciemnienia całego pomieszczenia. I takie też urządzenie zapowiedziała właśnie firma LG Electronics.

0

Projektor nazywa się LG ProBeam i zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas styczniowych targów CES w Las Vegas, choć już teraz poznaliśmy kilka szczegółów technicznych.

Jest to projektor laserowy, którego jasność wynosi aż 2000 lumenów. Oznacza to, że wyświetlany przez niego obraz będzie doskonale widoczny nawet podczas dnia i nie trzeba korzystać z zasłon. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, iż źródło światła jest praktycznie bezobsługowe.

LG ProBeam2

Obraz ma rozdzielczość Full HD i jak zapewnia producent, jest bardzo wyraźny, a kolory są niezwykle nasycone.

Kolejnym plusem projektora jest technologia Sound Sync Adjustment, która pozwala transmitować dźwięk drogą radiową do głośników bezprzewodowych. Czyni to instalację sprzętu znacznie wygodniejszą, gdyż nie trzeba przeciągać przewodów przez całe pomieszczenie, by podłączyć je do głośników.

LG ProBeam1

Urządzenie obsługuje też funkcję lustrzanego obrazu poprzez Miracast, a więc możemy odtwarzać na nim film odtwarzany z naszego smartfona. Ma ono również system WebOS Smart TV co zapewnia dostęp do serwisów, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, iPlayer oraz kilku innych.

LG ProBeam kosztować ma w granicach 1000 dolarów.

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.