LG wprowadza na polski rynek swoje najbardziej energooszczędne pralki ze szczyptą inteligencji

Marek Kowalski
LG wprowadza na polski rynek swoje najbardziej energooszczędne pralki ze szczyptą inteligencji

Koreański potentat w branży elektroniki konsumenckiej i produktów AGD wprowadził na polski rynek swoją najnowocześniejszą linię inteligentnych pralek automatycznych z serii LG TurboWash. Nowe pralki to urządzenia charakteryzujące się m.in. możliwością współpracy ze smartfonami, tym samym osoby, które nie mogą "uwolnić się" od swoich telefonów będą mogły aktywnie wykorzystać posiadany sprzęt telekomunikacyjny by sterować pracą pralki, wybierać dostępne programy bądź pobierać zupełnie nowe, dopasowane do specyficznych zastosowań i potrzeb klientów.

0

Dzięki nowym, innowacyjnym rozwiązaniom do prania łatwiej będzie zachęcić każdego posiadacza smartfonu wyposażonego w zbliżeniowy interfejs komunikacyjny NFC (Near Field Communication), a sam - wydawałoby się nudny - proces prania stanie się intrygującym doświadczeniem.

pralkalg1

Gadżeciarz też musi prać

Miłośnicy nowoczesnych urządzeń takich jak smartfony czy tablety nie różnią się od innych odzianych przedstawicieli homo sapiens i jak wszyscy czasem muszą dokonać odświeżenia swojej odzieży wierzchniej i bielizny. Zamiast jednak wykorzystywać klasyczne i - jakby to zapewne określili fani współczesnych technologii - "nudne" pralki, można użyć nowoczesnej, inteligentnej pralki LG z serii TurboWash. Jedynym elementem koniecznym do nawiązania łączności z pralką jest smartfon z interfejsem NFC. Dla przypomnienia. NFC to interfejs zbliżeniowy obecny w smartfonach już od pewnego czasu, to właśnie za jego pomocą możemy realizować mikropłatności telefonem, czy np. aktywować bilety komunikacji miejskiej. Ten sam interfejs wykorzystywany jest m.in. w różnego typu brelokach stosowanych w niektórych korporacjach, umożliwiających otwarcie drzwi uprawnionym pracownikom. Technologia NFC jest stosowana w bardzo wielu gałęziach współczesnej gospodarki i w Polsce mamy wreszcie okazję kupić urządzenia, które wykorzystują ten interfejs w tak wydawałoby się pospolitej czynności, jak pranie.

NFC czyli co?

Na czym dokładnie polegają możliwości nowoczesnych pralek LG TurboWash? Czy też, na czym polega "inteligencja" tych urządzeń. Inżynierom koreańskiej firmy udało się sprawić, by obsługa pralki automatycznej stała się przyjemniejsza i znacznie bardziej efektywna. Dzięki funkcji NFC Tag On (w praktyce polega to na zbliżeniu smartfonu do odpowiedniego miejsca w obudowie pralki) smartfon nawiązuje połączenie z pralką i pozwala np. na dostosowanie programów prania do własnych potrzeb czy natychmiastowe uzyskanie pomocy serwisu. To drugie jest szczególnie istotne, gdyż wielokrotnie w prowadzonych przez przedstawicieli naszej redakcji rozmowach z producentami sprzętu AGD okazuje się, że wiele wezwań serwisowych nie dotyczy wcale faktycznych awarii urządzeń lecz błahych niedopatrzeń, np. lekko niedomknięte drzwiczki pralki albo lodówki, niedosunięta szuflada na proszek itp. Drobiazgi, do których tak naprawdę wcale nie trzeba byłoby wzywać serwisu, a sam użytkownik uporałby się z taką usterką w kilka sekund. Dzięki wbudowanej inteligencji w pralkach LG TurboWash wykrycie tego typu "awarii" jest banalnie proste. W razie jakichkolwiek kłopotów z pralką, należy połączyć ją ze smartfonem (zbliżając telefon do pralki), a następnie uruchomić diagnostykę (jedna z funkcji specjalnej aplikacji dla smartfonu, bezpłatnie oferowanej przez LG), jeżeli problem okazuje się drobiazgiem sami możemy się uporać z nim na podstawie podpowiedzi wyświetlanych na ekranie smartfonu i nie musimy już tracić czasu na przyjazd serwisu. To również korzyść dla producenta, który nie musi w błahych przypadkach ponosić kosztów ekspedycji serwisowej.

Przejrzysta aplikacja - LG Smart Laundry

Wspomnieliśmy wcześniej o aplikacji udostępnianej bezpłatnie przez firmę LG. Program nazywa się LG Smart Laundry, działa zarówno na smartfonach jak i na tabletach. Aplikacja, dzięki intuicyjnemu interfejsowi jest zrozumiała nawet dla osób, które są na bakier z mobilnymi gadżetami. Program ułatwia ustawienie odpowiedniego cyklu prania, pozwala również dobrać czas i temperaturę prania. Ponadto korzystając z opisywanej aplikacji mamy możliwość pobrania, a następnie przesłania do pralki dziewięciu dodatkowych programów prania. Czytelne wyjaśnienia pozwalają łatwo dopasować optymalny program do konkretnej sytuacji, np. po intensywnym treningu, kiedy odzież nie jest tak naprawdę bardzo brudna, niemniej wymaga odświeżenia. W takim przypadku aplikacja sugeruje użycie programu Szybkie odświeżanie. Program ten, dostępny oczywiście w nowych pralkach LG TurboWash, pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z ubrań w ciągu zaledwie 20 minut.

lg-lifestyle

Pranie to życie

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jakim wielkim krokiem cywilizacyjnym było wynalezienie pralki automatycznej. Pranie ręczne było czynnością wymagającą wysiłku, a przede wszystkim czasu - kiedyś pranie pochłaniało długie godziny, dziś - dzięki nowoczesnej technologii odzyskany czas możemy poświęcić na inne zajęcia, pracę, opiekę i zabawę z dziećmi, czy rozmowy z osobami, na których nam zależy. Ciekawostką jest, że również koreański producent w swoich najnowszych pralkach odwołuje się do pewnych cykli życia dostosowując do nich programy prania. Jak wiadomo inaczej wykorzystywana jest pralka przez zapracowanego singla - tutaj dobrym przykładem jest program "Mały załadunek" pozwalający wyprać niewielką ilość ubrań w krótkim czasie i przy znikomym użyciu energii oraz wody, albo "Szybki 14' " umożliwiający odświeżenie bielizny w niecały kwadrans!. Inaczej z pralki korzystają szczęśliwi i świeżo upieczeni rodzice - w tym przypadku mogą oni np. skorzystać z programu "Ubranka niemowlęce" skutecznie usuwającego uciążliwe plamy i uwzględniającego wydajne płukanie, albo z programu "Higiena", który utrzymuje stałą temperaturę 60 st. C w celu likwidacji możliwie największej ilości drobnoustrojów.

pralkalg2

Nazwa serii - LG TurboWash - skrywa jeszcze jedną ciekawą funkcję, właśnie o nazwie TurboWash. Jest to swego rodzaju "prysznic dla ubrań", dzięki któremu pełen cykl prania bawełny, zajmujący w klasycznych pralkach nawet ok. 3 godzin tutaj został skrócony do 59 minut. Jest to możliwe dzięki zmianie sposobu płukania tkanin przypominającego szybki prysznic, a nie tradycyjną długą kąpiel. Oszczędność czasu (40%), wody (40%) i energii elektrycznej (15%).

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań spowodowało, że modele z najnowszej linii LG przerosły wymagania najwyższej klasy energetycznej A+++ aż o 40%, co oznacza, że pozwalają zaoszczędzić na samej energii około 800 zł rocznie. Pralki LG są jednymi z najbardziej energooszczędnych, aktualnie dostępnych produktów na rynku.

A dla wszystkich, którzy cenią zaawansowane, a zarazem oszczędne rozwiązania, LG przygotowało specjalną promocję, w której oprócz oszczędności na rachunkach, energii i zużyciu wody, LG zwraca dodatkowo gotówkę prosto na konto. Szczegóły promocji można poznać na specjalnej stronie promocyjnej Strefa LG

Ceny nowych modeli pralek LG TurboWash

Poniżej podajemy sugerowane przez producenta ceny najnowszych pralek LG z funkcjami NFC:

LG TurboWash F14U1JBS2 (cena ok. 3399 zł)
LG TurboWash F12U2TDN0 (cena ok. 1899 zł)
LG TurboWash F14U2QDN0 (cena ok. 1999 zł)

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.