LG zapowiada pierwsze telewizory z DTS Virtual:X

Marek Cekaw
LG zapowiada pierwsze telewizory z DTS Virtual:X

Firma LG na ten rok przygotowała kilka zupełnie nowych modeli telewizorów, wyposażonych w nowe rozwiązania. Wśród nich jest także kilka nowości, gdyż dwa modele zostaną wyposażone w technologię dźwięku DTS Virtual:X.

0

Przez lata systemy audio wbudowane w telewizory, nie oferowały zbyt wielu możliwości, dlatego chcąc uzyskać lepszą jakość dźwięku, należało korzystać z soundbarów lub amplitunerów z głośnikami. Sytuacja zmienia się jednak na lepsze i nowe modele oferują coraz lepszą jakość dźwięku, wspierając nowoczesne systemy jego dekodowania.

Firma LG wkrótce wprowadzi na rynek dwa nowe telewizory, obsługujące technologię DTS Virtual:X. Są to modele UK7550PLA i UK6950PLA/B, które niebawem pojawią się na sklepowych półkach. Dzięki temu rozwiązaniu, będą oferować wirtualny dźwięk przestrzenny, generowany za pomocą stereofonicznych głośników. Jest to bowiem technologia przetwarzania sygnału audio, która tworzy wirtualny efekt 11.1-kanałowego systemu.

To nie wszystkie nowości, jakie zaoferuje tegoroczna rodzina odbiorników telewizyjnych. Niektóre modele zostaną także wyposażone w dekodowanie sygnału w Dolby Atmos, a otrzymają ją telewizory z serii OLED oraz SUHD.

DTS VirtualX

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.