LIFX Z: LED'owe oświetlenie z technologią HomeKit

Marek Cekaw
LIFX Z: LED'owe oświetlenie z technologią HomeKit

Firma LIFX dołącza do grona producentów sprzętu domowego, współpracującego z ekosystemem Apple HomeKit. Z tą popularną platformą, komunikują się jej najnowsze paski LED o nazwie LIFX Z.

0

Domowe oświetlenie już dawno zaliczane jest do kategorii urządzeń tzw. Internetu Rzeczy wykorzystywanego w systemach inteligentnego domu. Dotychczas ograniczało się ono głównie do żarówek oraz lamp, jednak teraz można tym mianem określić także LED'owe paski, zdobywające coraz większą popularność.

Produkt ten wykorzystywany jest na przykład do podświetlania mebli kuchennych, podwieszanych sufitów oraz wielu innych elementów domowego wyposażenia. Dotychczas takie paski były urządzeniami o dość ograniczonej funkcjonalności, lecz firma LIFX postanowiła to zmienić.

Przedsiębiorstwo wprowadziło właśnie do sprzedaży LIFX Z, nową generację pasków LED, kompatybilnych z ekosystemem HomeKit. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik może kontrolować oświetlenie przy pomocy swego smartfona oraz odpowiedniej aplikacji. Ich zaletą jest także to, że łączą się bezpośrednio z domową siecią WiFi, więc użytkownik nie musi kupować żadnych dodatkowych mostków, by móc je kontrolować.

Nowe paski są już dostępne na stronie producenta. Za zestaw składający się z dwóch pasków o długości metra i zasilacza, trzeba zapłacić 90 dolarów.

LIFX

Źródło: lifx.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.