Leica C-Lux: aparat z nagrywaniem wideo w 4K

Marek Cekaw
Leica C-Lux: aparat z nagrywaniem wideo w 4K

Niemiecka marka Leica zaprezentowała kolejny model cyfrowego aparatu, zaprojektowanego dla bardzo wymagających użytkowników dysponujących grubym portfelem. Produkt nazywa się C-Lux i został wyposażony w nowoczesną technologię.

0

Aparaty Leica są rzadko sprzętem rzadko spotykanym, gdyż niewielu konsumentów stać na ich zakup. Marka zdaje sobie jednak sprawę z wysokiej ceny swych produktów, dlatego stara się wprowadzać do sprzedaży modele bardziej przystępne cenowo. Jednym z najnowszych jest C-Lux, który w sklepach pojawi się już w lipcu.

Nowy kompakt posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym może wykonywać wysokiej jakości zdjęcia oraz nagrywać wideo w rozdzielczości 4K. Sprzęt prezentuje się bardzo minimalistycznie, aczkolwiek niezwykle elegancko. Obudowa jest oczywiście teksturowana, by zapewnić lepszy uchwyt, natomiast dzięki zwartej konstrukcji oraz chowanemu obiektywowi, łatwo zmieścić go w kieszeni lub plecaku.

Leica C-Lux 1

Producent zastosował tu obiektyw 24-360mm F3.3-6.4 z 15-krktonym zoomem, który współpracuje z 1" matrycą 20,1 MP. Wyposażono go również w 49 punktowy autofokus oraz możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl/s. Aparat potrafi również nagrywać wideo w 4K przy 30 kl/s., przy czym maksymalna długość nagrania wynosi 15 minut.

Z tyłu obudowy znajduje się 3-calowy ekran dotykowy ułatwiający obsługę aparatu, a podczas fotografowania przyda się także elektroniczny wizjer. Oczywiście w tak nowoczesnym sprzęcie nie mogło zabraknąć WiFi i Bluetooth, umożliwiających wygodne przesyłanie zdjęć i filmów do urządzeń przenośnych.

Leica C-Lux 2

Leica C-Lux jest z pewnością bardzo miłym zaskoczeniem jeśli chodzi o cenę. Aparat, który w sprzedaży pojawi się w przyszłym miesiącu będzie bowiem kosztować 1050 dolarów. Jak na sprzęt tej niemieckiej marki, nie jest to wygórowania kwota.

Źródło: Leica-camera.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.