Leica CL: bezlusterkowiec w stylu retro

Marek Cekaw
Leica CL: bezlusterkowiec w stylu retro

Niemiecka marka Leica, pokazała kolejny model aparatu fotograficznego. Lecia CL, to nowoczesny bezlusterkowiec, umieszczony w klasycznym opakowaniu nawiązującym do stylu retro.

0

Leica od wielu lat produkuje aparaty fotograficzne, które są bardzo cenione przez użytkowników. Choć jej sprzęt nie należy do tanich, to oferuje najwyższej klasy wyposażenie, pozwalające wykonywać doskonałe zdjęcia.

Niemiecka marka zaprezentowała właśnie najnowszy model aparatu, którym jest Leica CL. To kompaktowy sprzęt o wysokich możliwościach, który spodoba się fanom klimatów retro. To bezlusterkowiec wyposażony w sensor 24 MP APS-C, który współpracuje z procesorem obrazu Maestro II. Oprócz wysokiej jakości zdjęć, sprzęt może też rejestrować wideo w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Aparat dysponuje elektronicznym wizjerem EyeRes, który wyświetla 2,36 mln pikseli, a według producenta opóźnienie w transmisji obrazu jest dla użytkownika całkowicie niezauważalne. Leica twierdzi też, że wizjer pokaże nam finalne zdjęcie jeszcze zanim wciśniemy spust migawki, co daje użytkownikowi większą kontrolę nad wyglądem wykonywanych fotografii.

Aparat ma także wygodne sterowanie, gdyż wszystkie pokrętła znajdują się na szczycie obudowy, więc użytkownik może regulować ustawienia bez konieczności odrywania wzorku od wizjera. Może też udostępnić zdjęcia niezwłocznie po ich wykonaniu, gdyż produkt dysponuje modułem WiFi i dedykowaną aplikacją, przy pomocy której można je wysłać np. do mediów społecznościowych.

Leica CL jest kompatybilna z całą gamą obiektywów TL-Lenses, a w sprzedaży pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Aparat kosztować ma 2795 dolarów.

Leica CL1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.