Leica M10: cyfrówka dla wymagających

Marek Cekaw
Leica M10: cyfrówka dla wymagających

Legendarna niemiecka marka Leica, zaprezentowała właśnie nowy aparat fotograficzny z serii M. Model M10 jest cyfrowym bezlusterkowcem wyposażonym w wysokiej klasy podzespoły oraz kilka nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

0

Leica M10 z wyglądu bardzo przypomina analogowe modele z serii M i jego rozmiary oraz masa są bardzo zbliżone do modelu M7. Producent chwali się także, że jest to najcieńszy model ze wszystkich cyfrowych odmian serii M, jaki kiedykolwiek pojawił się w sprzedaży.

Leica M10 1

Wyposażono go w całkowicie nowy, pełnoramkowy sensor CMOS o rozdzielczości 24 Mpix, wspomagany przez firmowy procesor obrazu Maestro II. Taki połączenie zapewnia dużą prędkość fotografowania oraz wyższy zakres dynamiki, a także większą czułość obrazu, której zakres wynosi od 100 do 50 000 ISO.

Leica M10 2

Sensor zainstalowany w M10 jest bardzo podobny do tego, który znajduje się w modelu Leica Q, więc powinien zapewniać podobną jakość zdjęć. Niestety o rejestrowaniu obrazu możemy zapomnieć, gdyż ten model nie ma takiej funkcji.

Leica M10 3

Producent poprawił natomiast optyczny wizjer, który ma obecnie o 30 proc. szersze pole widzenia, wyższe o 0,73x powiększenie, a także lepszy zakres regulacji dla osób noszących okulary korekcyjne. Jeśli jednak użytkownik preferuje elektroniczne wizjery, to opcjonalnie może zainstalować w aparacie Visoflex EVF.

Leica M10 5

Z nowości wprowadzonych w tym modelu wymienić można również prostszy, trzyprzyciskowy system sterowania tylnym wyświetlaczem, który znacznie przyspiesza wybór opcji. Wyświetlacz pozwala też łatwiej ustawić ostrość, dzięki kolorowym liniom otaczającym krawędzie.

Leica M10 4

Kolejną nowością jest także WiFi, które po raz pierwszy pojawiło się w tej serii aparatów i umożliwia przesyłanie zdjęć do smartfona lub też zdalne sterowanie jego funkcjami, za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej Leica M-App.

Cyfrowa Leica M10 jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje na rynku amerykańskim 6595 dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.