Leica pokazała aparat M Typ 262

Marek Cekaw
Leica pokazała aparat M Typ 262

Niemiecka firma Leica znana z produkcji kultowych aparatów fotograficznych, zapowiedziała zupełnie nowy model M Typ 262. Jest to jeden z podstawowych modeli tej firmy, który mimo nieco niższej ceny, spełnia wszelkie standardy tego producenta. 

0

Aparat masuje na modelu Leica M Typ 260 i jest w zasadzie bardziej okrojoną jego wersją, co jednak nie oznacza, że dużo od niego tańszą. Aparaty tego producenta zawsze są bardzo drogie i ten nie jest tu wyjątkiem, gdyż należy za niego zapłacić aż 5195 dolarów, czyli w przeliczeniu nieco ponad 20 tysięcy złotych.

leica M Typ 262_1

Leica M Typ 262 dysponuje 24 Mpix sensorem CMOS oraz procesorem obrazu Maestro, zaś maksymalna rozdzielczość wykonywanych fotografii wynosi przypadku 5952 x 3976 pikseli i są one zapisywane w formacie RAW oraz JPEG na karcie pamięci SD/SDHC/SDXC.

leica M Typ 262_2

Zakres ISO wynosi natomiast od 100 do 64000, a producent zadbał też o siedem ustawień balansu bieli. Brakuje tu jednak stabilizacji obrazu, zaś ustawianie ostrości odbywa się ręcznie i nie przewidziano tu autofokusu. Prędkość migawki wynosi od 1/4000 do 60 sekund w przypadku dłuższej ekspozycji, a dodatkowo możliwe jest wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 3 klatek na sekundę.

leica M Typ 262_3

Z tyłu aparatu znajduje się 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 tysięcy pikseli, a także optyczny wizjer. Ten model nie ma natomiast wbudowanej lampy błyskowej, więc trzeba zadbać o nią we własnym zakresie. Nie ma też mikrofonu czy głośnika nagrywanie filmów nie jest możliwe.

leica M Typ 262_4

Nowy model jest o 100 gramów lżejszy od poprzednika, ma cichszą migawkę oraz menu prostsze w obsłudze. Nie jest to jednak sprzęt dla każdego i na kupno Leici M Typ 262 zdecydują się tylko prawdziwi zapaleńcy.

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.