Light L16: nowatorski aparat coraz bliżej premiery

Marek Cekaw
Light L16: nowatorski aparat coraz bliżej premiery

Projektanci nietypowego aparatu fotograficznego z firmy Light, pokazali finalną wersję swego nowego sprzętu. Niezwykłość tego urządzenia polega na tym, że zamiast jednego obiektywu, wyposażono go w aż 16.

0

Kompaktowe aparaty fotograficzne, choć bardzo wygodne w użytkowaniu, nie są w stanie zapewnić jakości zdjęć na poziomie uzyskiwanym przez profesjonalne lustrzanki. Jest to bowiem kwestia rozmiaru sprzętu, która uniemożliwia zainstalowanie w nim dużych sensorów oraz dobrej jakości obiektywów.

Light_L16_Production1

Specjaliści z firmy Light postanowili jednak udowodnić, że da się zbudować kompaktowy aparat dorównujący jakością zdjęć zaawansowanej lustrzance i w 2015 roku rozpoczęli pracę nad modelem o nazwie L16, który konstrukcją całkowicie odbiega od sprzętu, który znamy. Projektanci kończą już prace nad urządzeniem i właśnie zaprezentowali jego finalną wersję, która za kilka miesięcy trafi do sprzedaży.

Light_L16_Production2

L16 to aparat, który wyposażono w aż 16 soczewek, w tym pięć szerokokątnych 28 mm f/2, pięć 70 mm f/2 oraz sześć teleobiektywów 150mm f/2.4. Wszystkie obiektywy połączone ze sobą, umożliwiają wykonywanie fotografii o rozdzielczości aż 52 Mpix, czyli znacznie przekraczającej możliwości wielu nawet profesjonalnych aparatów.

Light_L16_Production3

W finalnej wersji produktu znajdziemy dodatkowo lampę błyskową umieszczoną w środkowej części sprzętu, a dodatkowo przeprojektowano obudowę, spłaszczając jej krawędzie, by zapewnić użytkownikowi lepszy uchwyt.

L16 kosztować ma 1700 dolarów, jednak na razie firma nie przyjmuje żadnych nowych zamówień na swój sprzęt. Obecnie skupia się bowiem na wyprodukowaniu odpowiedniej liczby egzemplarzy, by można było zrealizować zamówienia przedpremierowe. Pierwsi klienci otrzymają aparat już 14 lipca.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.