LightCam: inteligentna żarówka z kamerą monitoringu

Marek Cekaw
LightCam: inteligentna żarówka z kamerą monitoringu

Nowoczesne żarówki nie tylko rozświetlają pomieszczenia naszego domu. Niektóre mają dodatkowe funkcje, tak jak w przypadku produktu o nazwie LightCam, który dysponuje wbudowaną kamerą monitoringu.

0

Monitoring strzegący domu przed włamywaczami powinien być dyskretny. Większość kamer dostępnych na rynku jest jednak dość łatwa do zauważenia. Jeśli więc chcemy czegoś bardziej niepozornego, to przyda się nam produkt o nazwie LightCam.

LightCam z pozoru wygląda niczym zwykła żarówka LED o bardzo prostym wzornictwie. W istocie jest to żarówka, która w dodatku jest odporna na warunki pogodowe, więc nadaje się do montażu na zewnątrz budynku. Rozświetlanie ciemności jest jednak tylko jedną funkcją tego produktu.

LightCam1

Znacznie ważniejszą jest kamera monitoringu rejestrującą obraz w rozdzielczości Full HD, zapisywany następnie na karcie microSD. Żarówka ma bowiem wbudowaną w dolnej części kamerę z szerokokątnym obiektywem oraz inteligentnym systemem detekcji ruchu, który w przypadku wykrycia takowego, wysyła powiadomienie na smartfon właściciela. Oprócz funkcji nagrywania w nocy, sprzęt ma także mikrofon i głośnik, które umożliwiają komunikację z osobą znajdującą się przed kamerą.

LightCam2

Więcej informacji na temat tego produktu znajdziecie na stronie Indiegogo. Sprzęt pojawi się w sklepach w sierpniu i będzie kosztował 109 dolarów.

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.