Lodówka Nipi Cooler przechowa żywność i naładuje smartfona

Marek Cekaw
Lodówka Nipi Cooler przechowa żywność i naładuje smartfona

Fani biwakowania poza domem potrzebują lodówki, która w gorące dni przechowa im żywość. Jeśli wybierają się na dłużej w miejsce pozbawione dostępu do elektryczności, powinni nabyć lodówkę Nipi Cooler.

0

Nipi Cooler to z pozoru zwykła, turystyczna lodówka, którą można zabrać ze sobą na biwak, na działkę lub inne miejsce, w którym musimy przechować żywność, a tymczasem dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony. Producent tej niezwykłej lodówki twierdzi, że jest to idealny sprzęt dla fanów survivalu, ponieważ jest samowystarczalny i może przechowywać żywność w niskiej temperaturze przez sześć dni.

nipi-cooler1

Lodówka o pojemności 47 litrów wyposażona została w panele fotowoltaniczne, jednak nie są one wykorzystywane do chłodzenia, tylko do ładowania baterii. Niska temperatura utrzymywana jest dzięki podwójnie izolowanym, grubym ściankom obudowy, które działają tak jak termos. Wyposażono ją również w 14 000 mAh baterię litowo-jonową pełniącą rolę powerbanku, a opcjonalnie można zainstalować drugi taki akumulator.

nipi-cooler2

Baterie ładowane za pomocą ogniw służą do ładowania naszych urządzeń mobilnych, jak również zasilania głośników Bluetooth. Jeden taki akumulator może naładować smartfona aż siedmiokrotnie. Dodatkową zaletą lodówki są uchwyty na kubki, a także deska do krojenia wbudowana w pokrywę obudowy. Natomiast duże kółka pozwalają ciągnąć ją po każdym rodzaju terenu, m.in., piasku, żwirze lub kamieniach.

Nipi Cooler pojawi się w sprzedaży w marcu przyszłego roku. Cena lodówki z jednym akumulatorem wyniesie 149 dolarów, natomiast dodatkowa bateria kosztować ma 49 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.