Loewe bild 9: stylowy telewizor OLED

Marek Cekaw
Loewe bild 9: stylowy telewizor OLED

Marka Loewe, zaprezentowała kolejny flagowy model telewizora. Odbiornik nazywa się bild 9 i wyposażony jest w matrycę w technologii OLED. Ma przy tym bardzo nowoczesne i minimalistyczne wzornictwo, podkreślane przez nietypową podstawkę.

1

Loewe to marka, na której produkty stać niewielu klientów. Trzeba jednak przyznać, że wysoka cena jest w pełni uzasadniona, zastosowaniem najwyższej jakości podzespołów oraz najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Nie inaczej jest z nowym telewizorem o nazwie bild 9, który firma właśnie zaprezentowała. Jest to odbiornik z matrycą OLED, o bardzo nowoczesnym wzornictwie. Jest niezwykle cienki, a ciekawym elementem jego wyposażenia jest dość oryginalna trójkątna podstawka, dzięki której sprzęt wtapia się w wystrój naszego salonu.

loewe_bild-9-1

Oczywiście wygląd to nie wszystko, gdyż producent zadbał też o nowoczesne rozwiązania. Bild 9 dysponuje więc technologią Dolby Vision, znacznie podnoszącą jakość wyświetlanego obrazu w zakresie głębi oraz nasycenia kolorów.

Zgodnie ze strategią marki, telewizor został wyposażony w wysokiej klasy soundbar, który po włączeniu sprzętu wysuwa się zza ekranu. Zestaw dysponuje sześcioma głośnikami oraz czterema pasywnymi membranami basowymi zapewniającymi doskonałą jakość dźwięku. Całość zasilana jest przez 120 W wzmacniacz audio.

loewe_bild-9-2

Naturalnie nie zabrakło także funkcji SmartTV, jak również dostępu do muzycznych oraz filmowych serwisów. Użytkownik może więc korzystać m.in., z Tidala, a także takich usług jak Amazon Prime Video. Nie ma też problemu z podłączeniem np. odtwarzacza UHD Blu-ray, gdyż specjalny panel znajdujący się z tyłu obudowy, pozwala łatwo ukryć wszelkie przewody.

Loewe bild 9 dostępny jest w wersji 55" i 65". Ceny rozpoczynają się od 6990 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

kerg00

1) OLED niestety nie nadaje się do telewizorów, bo ma za duży, nienaturalny kontrast- najlepszą jakość obrazu jak na razie oferowały dobrej jakości plazmy, ale niestety nie przynosiły zysków, tak jak taniocha LCD- więc producenci zamordowali dobrą technologię
2)Obecnie LCD i OLED są płaskie. Nie jest to jakaś zdobycz technologiczna, ale cecha konstrukcyjna, jakby redaktorzy pamiętający czasy kineskopów przespali ostatnie 20 lat.
3)Oczywiście można sobie kupić bardzo drogi i kiepski telewizor do domu. Tylko po co, skoro nie ma nic do oglądania w telewizji? Przyszłość to raczej streaming internetowy, a to na razie wyklucza stosowanie 4K bo internet za wolny (tak podejrzewam, że jest to 4K, bo whathifi.com (sorry "AGD.lab") zapomniało podać podstawowe parametry tego urządzenia...poza ceną:-D )
I tak doszliśmy do wniosku,że producent znowu nie zarobi, bo nie sprzeda tyle, ile założył więc nadal będziemy skazani na tanie LCD.... (wyjątkiem jest quantum dot, dające w miarę dobrą jakość obrazu, ale nie tanie)
I znowu producenci ukatrupią kolejną technologię (tym razem bez mojego żalu)

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.