Lollipop Turquoise: elektroniczna niania z detekcją płaczu

Marek Cekaw
Lollipop Turquoise: elektroniczna niania z detekcją płaczu

Firma Lollipop ułatwia młodym rodzicom pilnowanie swego dziecka. Stworzyła bowiem elektroniczną nianię o nazwie Turquoise, służącą do obserwacji niemowląt, mającą tryb wykrywania płaczu dziecka.

0

Niemowlęta powinny być nieustannie pilnowane, ale trudno wymagać od rodzica by przez cały czas siedział przy swym dziecku. Powstają więc elektroniczne nianie, pozwalające pilnować je z dalszej odległości.

Urządzenia te dostępne są w wielu wariantach różniących się wyglądem, wyposażeniem i funkcjonalnością, a jednym z najnowszych tego typu produktów jest Turquoise. To niewielka kamera wyposażona w elastyczny pałąk, pozwalający zaczepić ją na brzegu łóżeczka. Sprzęt wyposażono w WiFi zapewniający transmisję obrazu do urządzeń przenośnych, z opóźnieniem wynoszącym zaledwie 1 sekundę. Jest on rejestrowany także w nocy, a jego rozdzielczość wynosi 720p.

Turquoise1

Kamera nie tylko transmituje obraz, ale dysponuje też funkcją wykrywania płaczu dziecka. I to prawdziwego, nie zaś jedynie wykrywania hałasu. Dzięki temu nie wprowadza rodziców w błąd i pozwala reagować tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Ten tryb pracy przydaje się szczególnie w nocy, a mamy do dyspozycji dziennik zdarzeń, zapisujący ile razy dziecko płakało.

Turquoise2

Dodatkową zaletą jest wbudowany głośnik z funkcją bezprzewodowej transmisji dźwięku. Rodzice mogą więc odtwarzać dziecku kołysanki.

Turquoise3

Turquoise oferowany jest w cenie 149 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.